• 20
    Здравко Петров

• 58мин

7. Невен Венков (Светкавица)

1' Времето в Търговище е хубаво за игра. Не вали дъжд и не е студено. Около 1500 зрители присъстват на стадион „Димитър Бурков“.

5' Пряк свободен удар за ЦСКА, изпълнен над горната греда от Флорентин Петре

11' Центриране в наказателното поле на Зехиров към Димитров, но страничният рефер вдига флага за засада.

12' Опасно положение за Светкавица. След грешка в отбраната на „червените“ Венков от домакините имаше възможност да отправи удар, но Ивайло Петров изби

20' Нищо интересно не се случва в последните минути

27' Удар на Георги Чиликов след центриране, но вратарят на домакините Бимов бе на мястото си. В тима на Светкавица пък бяха сменени почти всички играчи.

28' Бърза контра за Светкавица. Данаил Генов обаче опропасти всичко, след като би неточно, когато влезе в наказателното поле на ЦСКА

32' Далечен удар на Йордан Юруков от 25 метра и греда. Топката срещна левия страничен стълб.

37' Центриране на Петре, което намери Валентин Илиев, но топката излиезе в аут на сантиметри от гредата.

38' Пряк свободен удар за Светкавица на 20 метра от вратата. Александър Тунчев обаче успя да избие, след като топката бе центрирана

47' Край на първото полувреме

' Начало на второто полувреме

53' Грешка на Тунчев позволява на Кичуков да подаде към Венков, който е съборен на границата на назателното поле, но реферът отсъжда корнер в полза на домакините.

58` Светкавица (Търговище) поведе с 1:0 на ЦСКА. Невен Венков от домакините вкара уникален гол за своя тим. В 55-ата минута Валентин Илиев изби една топка към левия флаг на корнера при аут линията. Венков обаче догони топката и с моментален невероятен удар от самият аут вкара за 1:0, след като топката се удари в дясната греда и влезе в мрежата. В този момент Ивайло Петров нямаше какво да направи, защото бе излязъл напред. Иначе двата тима играят равностойно. ЦСКА пропусна няколко положения за гол, но и домакините не реализираха своите шансове

71' Силен удар на Йордан Юруков. Гол обаче няма, след като топката мина на сантиметри от гредата.

80' През второто полувреме в игра постепенно влазоха Павел Виданов, Джихад Кемил и дошлия на проби Симеон Златев на мястото на Котев, Зехиров и Димитров. Последният обаче отново влезе в игра, след като замени Георги Чиликов в 80-ата минута

Край на мача!!! Светкавица победи ЦСКА с 1:0