11. Петър Аргиров (Септември при ЦДВ) асистенция - Димитър Миланов

• 50мин

Киш (Пощаш)

• 66мин

Гостуващня в София будапещенски тим Пощаш във вторник игра втория си мач срещу Септември, в чиито състав бяха включени повечето от играчите на националния тим, определен за неделната среща с Чехослевашко. Унгарците и сега показаха доста добра нндивидуална техника с умели къси подавания и сполучливо пласирана топка, но пред вратата бяха безрезултатни. След почивката на вратата застана отличннят Карпати и това до известна степен засили отбраната им.

Българските играчн дадоха задоволителен устрем, борба за топката и

ДОБРИ УДАРИ ВЪВ ВРАТАТА

Благодаренне на това те успяха да вземат една голяма подеда с 8:1 гола. Резултатът, наистнна, се дължи на слабия противник, но не може да не се отбележи и напредъкът на нашите футболисти в последно време. Приблизително в този си състав те ще играят в неделя срещу Чехословашко, но е необходимо да вложат още по-голям устрем н знания, за да излязат с чест от мача с отличните чехословашки футболисти.

Играта срещу Пощаш протече при

НАДМОЩИЕ НА СЕПТЕМВРИ

особено през първото полувреме. В 18 минута Станков отбеляза първия гол. С добре замислена комбинация между Аргиров и Милев, Благоев покачи на 2:0.
При грешка в унгарската отбрана същият даде с глава и третия гол. Така само за З минути резултатът нарастна на 3:0 и това реши изхода на мача.

В 26 минута, след успешна акция на Петков, Аргиров покачи на 4:0, а една минута по-късно Благоев излъга цялата отбрана и вратаря и даде петия гол.

В 35 минута Милев създава на Миланов, който има единствената си сполучлива проява като пласира топката на Аргиров, за да дойде и шестия гол,

В ПЪРВИТЕ МИНУТИ СЛЕД ПОЧИВКАТА

гостите спечелиха дузпа, чрез която център-нападателят Киш с отличен удар постигна едннственнят гол за тима сн. В 68 м. Станков отново покачи, а в края на мача Благоев затвърди резултата на 8:1.

Футболният съдня Б. Ангелов даде прецизно ръководство, което беше подпомогнато от легалната и коректна игра на двата тима.