• 82мин

9. Христо Марашлиев (ЦСКА)

• 84мин

8. Божидар Янков (ЦСКА)

Тежка загуба с 1:6 допуснаха футболистите на „Септември“ в борбата за 9-о - 12-о място в турнира за Купата на Професионалната лига от втория състав на ЦСКА. На стадиона в „Красна поляна“ старши треньорът Павел Панов започна с почти титулярния си тим, като от него отсъстваха само Стоянов и Крумов. Георги Василев пък явно беше решил да даде шанс на търкащите до този момент пейката, защото през цялата среща не направи нито една смяна. Многоенергично започнаха мача младите Трифон Георгиев, Банкин и Манчев и в 19-ата мин последният се възползва от подаване на капитана Христо Марашлиев отляво и реализира първия гол за ЦСКА — 0:1. Футболистите на „Септември“ можеха да възстановят равенството към края на полувремето, но последователно Радулов и Илиев пропуснаха от изгодни позиции.

В началото на втората част „червените“ направиха своя удар, след като за две минути отново Владо Манчев и Методи Деянов се разписаха по веднъж. В 67-ата мин Банкин беше изведен сам срещу Иванов, беше фаулиран в наказателното поле и Деянов изпълни точно отсъдената от Младен Благоев дузпа „Септември“ реализира почетното си попадение в 79-ата мин, след като резервата Мирослав Михайлов засече хубав пас на Илиев. Явно недоволен от своите защитници, към края на срещата вратарят на „Септември“ Йосиф Иванов показа, че може успешно да действа и като бранител. И пак за две минути, в 84-ата и 85- ата, последователно Марашлиев и Янков оформиха крайното 1:6. Първо Божидар Янков стреля, вратарят отби и Марашлиев търкулна топката в мрежата, а в следващата минута пак Янков изпълни перфектно пряк свободен удар.