Николай Анков

• 11
    Стоян Здравков

11. Стоян Здравков (Спартак Пл)

Десета минута! Последен съдийски сигнал и препълненият до последно място стадион „Слави
Алексиев“ въздъхна с облекчение. И този път срещата между двата отбора завърши при равен резултат - 0:0. Необходимата точка за оставане в групата на майсторите бе спечелена.

Как играха домакините? Мнозина предугаждат това още при прочитане на резултата. Трима крайни защитници и 4 полузащитници... в напалението бързите Ангелов (7), Здравков (11) и Ганчев (9). При това положеше армейските футболисти трябваше да щурмуват вратата на Пърчанов, а домакините да разчитат в нападението. на случайни дълги прехвърляния през
разредената отбрана на ЦДНА. Армейците и този път не можаха да се справят с този варнант па Спартак (Пл), поради това, че търсеха завършващия удар вътре във вратарското поле. През второто полупреме те изпълниха 8 ъглови удари, но тогава пред вратата се явяваха само 3--4 нападатели и при това положение гол мъчно можеше да се постигне.

Самата игра премина естествено при пълно териториално надмощие на гостите. В 3 мин. Миланов (7), който в този мач стреля най-много, опита остър удар от около 20 м, но Пърчанов с вещина спаси. Две минути по-късно Ракаров изпълни. наказателен удар. който с мъка бе избит от вратаря на плевенци. В 38 мип. Анков (10) от Спартак отправи силен удар във вратата на Андонов, но топката пре мина близо до страничната греда. С това завършиха напрегнатите моменти.

След почивката играта се оживи. Армейците започнаха да атакуват по крилата с дълги прехвърпяния. Този маниер на игра създаде редица положения за гол, които обаче бяха проиграни от нападателите поради рядката стрелба. Трябва да се огбележи, че някои.
състезатели като Ганчев (9) и Здравков (11) от Спартак се държаха неприлично, като симулираха. За такава постъпка съдията Й. Таков съвсем правилно отстрани Здравков (11).