Напуснал без смяна

6. Димитър Кръстев (Спартак Пд)

• 50мин

3. Стефан Божков (ЦДНА)

ЦДНА​ се яви на втория си мач в първенството в твърде необикновен състав. Разместените постове на някои състезатели (Божков, Стефанов), както и отсъствието на контузените национали Янев, Колев, Енишейнов и Манолов караше мнозина да мислят, че ЦДНА ще представлява твърде разбит отбор.

Предвижданията обаче не се сбъднаха. Още с първите ходове на играта стана ясно, че по-добрият отбор е този на Армейците. Състезателите на ЦДНА се ориентираха бързо на много разкаляния и почти невъзможен за игра терен. Топката се изнасяше точно и бързо към средата на терена, откъдето се прехвърляше в дълбочина към вратата на Спартак. Там стартираха успешно Панайотов, Димитров, Миланов и Георгиев, окито често отправяха успешни удари. Така Миланов отбеляза и първия гол за отбора си в 14-тата минута.

През второто полувреме ЦДНА чрез Божков покачи на 2:0 хпи успешно изпълнен 11-метров удар, който бе правилно отсъден след груба проява на Манолов II. Армейският отбор, въпреки смелите промени на състезатели и постове, се представи добре и спечели напълно заслужено.

Съдията Н. Гелев прояви осъдителна търпимост към непозоволените прояви. Той допусна и смешното положение от отбора на Спартак да излезе Кръстев, вместо провинения и отстранен Манолов II. Спартаковци в този случай постъпиха нечестно и неспортсменски, като извадиха хитро от игра дрег състезател, вместо наказания. Съдията Н. Гелев дори и не забеляза това, а футболният съдия е длъжен да вижда всичко