Турнир: Купа на Съветската армия 1966/67 - група 4 (Четвъртфинал — втори кръг)

• 5мин

Цветан Атанасов (ЦСКА „Ч. знаме“)

• 41мин

Добромир Жечев (Спартак Сф)

Голяма борба и много вълнения в този мач Спартак (Сф) - ЦСКА „Червено знаме“ 1:1!

Начален напор на армейците им донесе гол: Марашлиев стреля по диагонал, Найденов отби топката точно в краката на Атанасов - 1:0. Веднага инициативата премина у амбицираните спартаковци, които изнасяха умело топката и създаваха опасности пред противниковата врата. Но най-често всичко завършваше с някой корнер. ЦСКА „Червено знаме“ оттегляше назад доста сили, за да се обезопаси, но не пропускаше да контраатакува. В 19. мин. Марашлиев от центъра спринтира съвсем сам срещу Найденов, но не постигна гол... В 41 мин, след корнер Жечев с глава изравни - 1:1.

След почивката ролите бяха разменени. Спартак не успява ше да задържи топката напред (само Харалампиев показа едно временно и бойкост и техническо умение, но някак неестествено бе юношата да бъде най-енергичният в тая нападателна линия). Между нападатели и защита се образува празнина, в която мно то добре се чувствувахла агресивните халфове и защитници на ЦСКА „Червено знаме“. Сега вече постоянкно бе настъплението на армейците, пред Найденов изскочиха необезпокоявани веднаж Станков, два пъти Никодимов... Но до гол не се стигна - или Найденов парираше, или ударите не бяха навреме и точнн. За драматизма на тая борба все пак от време на време допринасяха освен енергичната защита на Спартак и някои контрирания на Харалампиев и Гьонин, които също бяха пълни е опасности.

Съдията Бечиров, изглежда повлиян от реакцията на зрителите при негови решения през първото полувреме, след почивката направи много грешки.