• 47мин

9. Панайот Панайотов (ЦДНА) асистенция - Атанас Цанов

• 72мин

5. Атанас Цанов (ЦДНА)

Любителите на футболната игра в гр. Сталин очакваха с нетърпечие първата среща от тазгодишното първенство. Хиляди трудещи се изпълниха в този мартенски следобед игрище „Колодрума“. Началния удар имаха гостите. В първите минути играта премина при взаимно опознаване. Отборът на Спартак игра с подсилена защита на сгъстен фронт. Този защитен вариант позволи на отбора да води по-успешно борбата за първа топка. Напред спартаковци използуваха главно бързия Арнаудов. Отборът на ЦДНА се ориситира към къси, но точни подавания, разнообразени с дълги прехвърляния в дълбочина. По-голямата част от първото полувреме протече при игра в сродата на игрището с откъслечни нападения и от двсте страни. При едно такова нападение Колев би остър удар отляво, който бе с мъка спазен от Михайлов. Спартаковци често достигаха вратата на Геренски, но им липсваха силни и точни удари.

В 47 мин. Панайотов получи далечна топка от Цанов и след удар покрай излезлия напред Михайлов откри резултата - 1:0 в полза за ЦДНА.

В 53 мин. отлична комбинация между Стефанов, Панайотов и Колев завърши с остър удар. Вратарят на Спартак отби в ъглов удар. Състезателите на Спартак започнаха да играят нервно, с неточни подавания. Това даде предимство на противниковия отбор.

В 72 мин. Цанов проведе самостоятелна акция, вряза се напред и от около 25 метра отбеляза втория гол за отбора си.

Състезателите на ЦДНА превъзхождаха в бързина, техника и издържливост, което им позволи през второто полувреме да напожат видимо териториално надмощие.

Футболистите на Спартак, въпреки известно надмощие през първото полувреме, не можаха да отбележат гол, главно поради своята нервна игра и липсата на добри удари. Освен това през второто полувреме те проявиха и умора.

Съдията Г. Христов ръководи обективно и авторитетно, не сковаваше играта, което позволи на състезателите да разгърнат своите възможности.