• 89мин

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА)

В тази среща отборът на ЦДНА игра с изтеглени назад свръзки, с което разреди отбраната на спартаковци, за да могат бързите и борбени Димитров и Миланов да правят пробиви.  Армейците обработваха топката само в своята половина на игрището и оттук прехвърляха към крайните нападатели.

Спартаковци се бореха много самоотвержено и печелеха в борбата за първа топка. Това им даде възможност да овладеят центъра на игрището и да наложат териториален превес.

И второто полувреме не внесе обрат в играта. Починът отново имаха спартаковци, които атакуваха на широк фронт и създаваха опасност пред вратата на Андонов. В 49 мин. Нанов умело прехвърли през Енишейнов подадена та му топка и свободният Киров с остър удар откри резултата. Последваха атаки на армейците, но явно бе, че те не можеха да се пригодят към твърдия терен. Подаванията им бяха неточни и това улесняваше и без това борбените спартаковци да овладяват топката. Към края на полувремето армейците натиснаха към вратата на Спартак. Усилията се увенчаха с успех. Минута и половина преди края на срещата с далечен удар, който Вълчанов не очакваше, Димитров изравни резултата - 1:1.