• 10мин

7. Григор Ахтимов (Строител)

• 35мин

9. Стефан Божков (Народна войска)

Вчерашната среща между отборите на Строител и Народна войска основателно предизвика много голям интерес, тъй като и двете единадесеторки са отправили поглед към първото място. Строител показа воля за победа и успя да спечели с 1:0 (1:0).

Въпреки че играта беше задоволителна, може да се каже, че от двата отбора с право се очакваше повече. Първата половина на мача беше по-интересна и напрегната, с по-качествена игра. До 20-та мин. Строител беше очертал видимо надмощие. Особено ефикасно игра нападението, което шутираше често и опасно в гола и играчите му правеха уместни смени на местата си. Първият и единствен гол на мача беше отбелязан с хубав удар от Ахтимов в 10-та мин. След гола Строител продължи да има надмощие и пред вратата на Народна войска станаха 5 ъглови удари. В 15 га минута Клечков пропусна удобна възможност за покачване, а в 20-та минута Георгиев изби сполучливо едни хубав удар на Ахтимов. От този момент Народна войска очерта надмощие и свърза добре играта си. В 35-та мин. вратарят Павлов спаси съобразително наказателен удар, бит от Божков. Две минути след това, Павлов има нова хубава проява, спасявайки умело силен удар на Благоев.

Първите 12 мин. на второто полувреме протекоха при разменена инициатива, като можа да се наблюдава ниска и смислена игра и от двата отбора. В 58 минута Василев изпълни добре един наказателен удар, но Павлов отново предотврати опасността. Постепенно надмощието на военните започна да се очатава все по-отчетливо. Все и вече се усилваше и натискът на червените към вратата на Павлов. Отбраната на Строител прояви умора и пазеше далече попадението на военните като с това му даваше възможност свободно да маневрира. Изравинителният гол се очакваше всеки момент.

Нападението на Народна войска, обаче, отново показа стария си недостатък, да събира играта около наказателното поле и да не шутира в гола. Освен това, то почти непрекъснато си служеше с високи подавания, от което високите бранители на белия отбор печелеха. Строител имаше хубава възможност за покачване на резултата в 70-та минута, когато Капралов посреща добре с глава един ъглов удар, по Кикиманов, който замести през второто полувреме Георгиев, отлично спаси. След този момент, Народна войска отново очерта превъзходството си, което обаче продължаваше да остава неизползувано, като не се отпращаха никакви удари към вратата на Павлов. Едва осем минути преди края на мача, Строител успя да разкъса обръча на военните и инициативата в играта стапа поделена, без да се стигне до промяна в резултата.