Турнир: Купа на Съветската армия 1957 (Осминафинал)

10. Павел Владимиров (ЦДНА)

• Гол

• Червен картон

3. Манол Манолов (ЦДНА)

Четиридесет и пет сиви, безинтересни минути, в който зрителят остава с впечатлението, че е дошъл по погрешка на стадиона - това бе картината от първото полувреме на вчерашната среща в София за купата на Съветската армия. Футболистите на Петрич, сковани от липсата на рутина и спокойствие, не можаха да разкрият положителните си качества, които ги бяха извели на осминафинала, а пък армейците сякаш се бяха уговорили да не изразходват „излишно“ много енергия. Това потвърди и единственият гол, постигнат до почивката от Панайотов.

Едва през втората част от играта в редовете на ЦДНА настъпи оживление. Футболистите на Беласица бяха притиснати плътно в тяхната половина и последователно чрез Димитров, Панайотов и Владимиров - 2, резултатът нарасна на 5:0.

Ръководството на съдията Ст. Ангелов беше колебливо и несигурно. Лошо впечатление направи пресиленото изваждане от игра на Манол Манолов.