Турнир: „А“ републиканска футболна група 1961/62 (7-и кръг)

Иван Кънчев (Локо Пд)

• 75мин

2. Кирил Ракаров (ЦДНА)

Двоен успех на армейските защитници

Цял час ЦДНА водеше с 1:0 над „Локомотив“ (Пд). Въпреки очакванията, при така показаната игра на своите нападатели, той не можеше да постигне повече. Пловдивчани се бяха прибрали като в черупка пред своята врата, бранеха се отчаяно в сгъстеното пространство и не намираха сили за настъпление. Армейското нападение не правеше нищо, за да излезе от шаблона, та трябваше полузащитникът Ковачев да помогне с изненадващ гол. Но в 59 мин. Димитров не можа да изчисти добре една топка, тя се удари о тялото на Кънчев и оттам в мрежата на ЦДНА – 1:1. Последва натиск към вратата на пловдивчани, отново пропуски на армейските нападатели и гол на ... Ракаров. Така защитата на ЦДНА постигна двоен успех – над нападението и отбраната на „Локомотив“.

Предоставил В. Янкулов

ЦДНА – „ЛОКОМОТИВ“ (ПЛОВДИВ) 2:1

Във вчерашната футболна среща в София за първенство на „А“ група между отборите на ЦДНА и „Локомотив“ (Пловдив) се очакваше лека победа на републиканския първенец. С чувство на превъзходство започнаха мача армейските футболисти. Един изненадващ удар на Ковачев в 19-та минута намери неподготвен вратаря на „Локомотив“ и топката се озова в мрежата – 1:0 за ЦДНА. В 62-та минута Кънчев изравни – 1:1. Пет минути преди края защитникът Ракаров със силен удар постигна победния гол за своя отбор – 2:1.