9. Спиро Дебърски (Локо Сф)

• 46мин

• 76мин

10. Никола Котков (Локо Сф)

На полувремето - 1:1. След слаба игра ( мнозина спореха дали това не е най-слабия мач на първенството... ), противниците щяха да подновят борбата. Но Локомотив трябваше да изпита на свой гръб едно наказание, наложено от съдията на Дебърски. За вулгарен израз Дебърски беше отстранен от терена малко преди почивката.

Така Локомотив бе изправен пред трудна задача - с 10 души да защити равния резултат. Това мобилизира отбора и той зорко започна да брани вратата си, без обаче да изпуска удобните възможности за резки атаки. И на моменти нападателите му, където най-деен беше Котков, обезпокояваха сериозно Найденов. В лагера на противника цареше пълно успокоение, поради което защитата грешеше, а нападението бездействуваше ( забележете - в това полувреме ударите към вратите са 5:0 за Локомотив! ). В 76 мин. Ковачев задържа топката с ръка в наказателното поле и Котков превърна дузпата в победен гол - 2:1 за Локомотив. Една трудна, но напълно заслужена победа над републиканския първенец.

Съдията К. Динов толерира някои грубости и прояви на моменти лошо, пренебрежително отношение към играчите.