• 71мин

11. Христо Джорджилов (ЦДНА)

• 89мин

8. Димитър Якимов (ЦДНА)

Марек беше неуверен и безпомощен да застраши вратата на противника, а ЦДНА сякаш предпочиташе да играе, без да напряга особено силите си. Колев отбеляза хубав гол - 1:0.
След почивката у станкедимитровските футболисти се почувствува известно раздвижване и в 70 мин. топката, изстреляна ниско от Ванчев ІІ, спря в мрежата на ЦДНА - 1:1. Веднага армейското нападение се организира и Джорджилов завърши успешно една добре построена комбинация - 2:1. В минутите, които последваха, нападатели на Марек атакуваха много грубо Найденов при една висока топка и вратарят на ЦДНА получи тежка контузия и бе изнесен от игрището. Гостите заслужават порицание и за някои други случаи, когато грубо нападаха армейския вратар. От такива похвати нашият футбол няма полза. Към подобно нещо прибягна и Михайлов срещу Ранков, за което получи недостатъчно наказание - само предупреждение.

Минута преди края Ванчев І не можа да улови силен удар на Ковачев, Якимов прояви съобразителност и изпрати отбитата топка в мрежата. Така ЦДНА победи заслуено 3:1