Турнир: „А“ републиканска футболна група 1953 (5-и кръг)
  • 48мин

11. Стефан Т. Стефанов (ЦДНА) асистенция - Панайот Панайотов

• 76мин

9. Павел Владимиров (Миньор Дмо)

Стадионът „Народна армия“ прие в събота близо 15 хиляди зрители. От първата до деветдесетата минута те гледаха мача Миньор - ЦДНА с неотслабващо виимание.

Представянето на двата състава през първото полувреме може да се характеризира така: в началната третина армейците проведоха ред стремителни атаки, които бяха добре замислени и завършваха с удари към вратата на гостите. След 15--20 минута, обаче настъпи постепенно уравновесяване в господството над терена. Нападателите на ЦДНА поизгубиха чувството за мярка при ползуването с късите подавания. Така те затвориха играта си в един тесен кръг. По същото време активността на Миньор се повиши. Полузащитниците и защитниците заиграха по-гъвкаво. С оглед на създадените положения, те се придвижваха напред или назад, като създаваха известен числен превес. Последните десетина минути даже бяха с леко преимущество на гостуващия отбор, но нападателите не бяха настойчиви в наказателното поле и пред него, не биеха във вратата на Кекиманов.

Най-хубавата част на мача беше безспорно времето от 46 до 79 минута. ЦДНА игра с устойчива отбрана, полузащитииците представляваха едно дейно звено. Нападателите сполучливо избираха места по игрището, не само когато притежаваха топката, но и когато тя беше във владение на противинка. При подаване на топката те намираха коридори. Редуваха се пробиви, ударите зачестиха, а два от тях срещнаха напречната греда. Изпъкваха Янков и Панайотов. Миньор тогава пролича като отбор по-беден по отношение на техническите качества и бързината на провежданите акции. Чак след изравняването в 76 минута Миньор се нормализира, засили вярата си в една евентуална победа и създаде някой критични положения за ЦДНА.

Головеге бяха реализирани така: в 48 мин. - Панайотов даде удобна топка, Стефанов се пласира добре и отблизо с отмереп удар я прати в мрежата; 76 мин. - отбраната на ЦДНА не се ориентира в създаденото разбъркване пред вратата, не съчета личното със зоновото пазене и оставения за момепт свободен Владимиров през ръцете на вратаря изравни 1:1.

Н. Зафиров ръководи правилно - своевремено отсъждаше нарушенията, даваше правото на авантажи, беше енергичен и подвижен.