• 54мин

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА) асистенция - Иван Колев

• 77мин

11. Крум Янев (ЦДНА) асистенция - Димитър Миланов

Ако потърсим хубавото от вчерашната среща между ЦДНА и пловдивските армейци, ще го намерим едва в заключителните минути. Тогава Колев и Димитров зачестиха да атакуват по фланговете, нападението заигра на широк фронт и в центъра намериха място за неочаквани . врязвания Миланов и Янев. Панайотов, който през време на мача беше най-дейният, получи още по-добра възможност да маневрира и да опита удара си. Защитата този път имаше малко работа, но от Ракаров се изисква повече. Добри прояви имаше и Найденов. Така трябва да играе републиканският ни първенец, ако иска да побеждава и да печели симпатии.

В 54 мин. Колев достигна след успешен пробив до крайната линия и центрира ниско пред вратата ка Кекеманов. Настана разбъркване и Димитров откри - 1:0 за ЦДНА. Отлична комбинация в 77 мин. между Панайотов и Миланов завърши с удар на Янев и резултатът беше увеличен 2:0.

До отбелязването обаче на първия гол картината на мача не беше твърде привлекателна. Отборът на ЦДНА установи надмощие още от началните минути, но напредванията му бяха лишени от острота и достигаха най-много до наказателното поле на пловдивчани. С лекота и спокойствие Кекеманов парираше далечните и слаби удари.

Пловдивчани вчера разочароваха. У тях липсваше характерният им настъпателен стил на игра. Наистина зрителите можаха да видят няколко много опасни удари на Сотиров І и Гайдаров, спасени трудно от Найденов, но това беше недостатъчно, за да заличи лошото впечатление. Чувствуваше се отсъствието на комбинативния Карадалиев.

Резултатът 2:0 се запази.