Турнир: „А“ републиканска футболна група 1956 (19-и кръг)

• 48мин

7. Стоян Генов (СКНА Пд)

• 50мин

11. Ангел Попангелов (СКНА Пд)

Първата среща, между ЦДНА и СКНА, която се състоя в Пловдив, бе спечелена от републиканския първенец с 2:1, но с доста пот.

Изходът от съботния мач между тези два състава вълнуваше любителите на футбола. Дали ЦДНА ще постигне убедителна победа, или амбициозните армейци от Пловдив ще се представят успешно и с това ще затвърдят още повече позицията си за второто място? Това бе въпросът, по който оживено ко ментираха хилядите зрители, кои то отрано бяха заели местата си на стадион „Народна армия“.

ЦДНА стартира успешно и до края на първото полувреме имаше голяма преднина. Софиянци започнаха играта бързо, с добро взаимодействие между отделните линии. Те изнасяха топката напред без задържане. Служеха си с разнообразни подавания: къси, средни, дълги. Нападателите бяха маневрени, сменяха често местата си и от удобно положение стреляха във вратата на Кекеманов. Атаките провеждаха на широк фронт, като неприятностите пред вратата на гостите създаваше предимно лявата страна — Колев и Янев. В резултат на хубави комбинации Панайотов отбеляза два ефектни гола в 7 и 34 мин. Пловдивчани през това полувреме не бяха равностоен противник. Бранителите не намериха противодействие против бързите комбинации на домакините, а нападателите не можаха да установят трайна връзка помежду си. Първите 45 минути завършиха при резултат 2:0 за ЦДНА.

След почивката ролите се смениха. Този път по-активни бяха гостите. Те играха спокойно и точно. Нападателите приближаваха вратата на Найденов по най-късия път и от удобно положение стреляха. В 48 мин. дясното крило Генов би от въздуха сигурно и топката спря в мрежата. 2:1. Малко по-късно Попангелов отбеляза втори гол и резултатът стана 2:2. Изравняването стресна отпусналите се играчи на ЦДНА, но усилията им да постигнат победен гол останаха напразни. Пловдивчани подсилиха отбраната и разумно пазеха вратата си.

Мачът завърши наравно — 2:2.