7. Петър Михайлов (ЦДНА)

• 88мин

10. Иван Колев (ЦДНА)

Прословути са станали вече срещите между отборите на ЦДНА и Спартак (Пл). Плевенските футболисти почти винаги са противопоставяли еластична отбранителна игра. Не са редки случаите, когато усилията на армейците не са се увенчавали с успех и срещите са завършвали наравно.

Традицията можеше да се повтори и в понеделник на стадиона „Народна армия“. Още в началото на мача пролича, че плевенци са се ориентирали към сгъстена защита. Цели 78 минути гостите сс бранеха пожертвувателно и ако не беше грешката на Пърчанов, който несъобразително напусна вратата си, може би Михайлов нямаше да постигне гол. Две минути преди края на срещата, след като ценната точка се изплъзна от ръцете на плевенчани, те не построиха правилно стена и Колев от наказателен удар покачи на 2:0 за ЦДНА.

Играта премина на ниско техническо ниво и не задополи. Въпреки някои хубави прояви спартаковци не показаха качествен футбол. Нападенията им бяха откъслечни и стихийни, а подапанията нецеленасочени.

ЦДНА бе господар на терена, но състезателите се увлякоха в къси комбинации и ефектно отиграваше на топката. Те рядко прибягваха към полезиите за случая флагови атаки по крилата.