11. Иван Колев (ЦДНА)

• 87мин

10. Димитър Якимов (ЦДНА)

ЦДНА​ премина още едно препятствие

Вчера на столичния стадион „Народна армия“ водачът на таблицата ЦДНА срещна пловдивския „Спартак", който в предишния кръг бе зарегистрирал убедителна победа над старозагорци. Успехът на пловдивчани и появяването на Диевна терена дадоха основание да се очаква, че те ще изнесат един хубав мач срещу армейците. Но началото, а и сетнешните минути създадоха обратни представи, за което дял имат и двата отбора. „Спартак“ макар и с попътен вятър, тъпчеше в центъра, като бе пуснал в предна позиция само Диев и Душев. Ала и двамата бяха тромави, пък и не получаваха подкрепление от полузащитниците Димов и Статев. ЦДНА доминираше, но само в комбинативно отношение. Така мачът придоби характера на една тренеровъчна среща. Не съжеви гостите и не настърви домакините и голът, който дойде неочаквано, но бе реализиран хубаво. От далечен фаул топката попадна у Якимов, веднага Цанев я получи и я прати с глава на Колев, който от удобно положение заби неспасяемо - 1:0 за ЦДНА. До края на полувремето нищо особено, освен няколко врязвания на много маневрения Якимов, на Колев и един бомбен удар на Панайотов, отбит с мъка, но чудесно от Станков.

През втората част картината не се промени особено. Спартаковци се опитаха да разгърнат игра с цяло нападение, но за това не им дойдоха нито технически, нито физически или волеви сили. Те до един сякаш се грешаха всячески: неточни пасове, бавно боравене с топката, от които противникът често се възползуваше. От тях единствен Станков заслужи признание. Армейските футболисти оживиха нападенията си и започнаха често да напират за повече голове. Но Колев и особено Панайотов проиграха рядко чисти положения.

В този напор се отличи с техничната си и разнообразна игра Якимов. Той сновеше навсякъде, преминаваше безпрепятствено и ловко спартаковската защита, пласираше на чисто поле топката на неговите съиграчи. И към края, в 87 мин., след една слаломна атракция, в която омота неколцина защитници и вратаря, пресметливо просто търкулна топката в опразнената врата - 2:0. За играта на Якимов - отличен! Но няколко негови опити за груба игра намалиха от стойността му на футболист №1 във вчерашния мач.