Ладислав Хлавачек (УДА)

5. Стефан Божков (ЦДНА)

• 76мин

10. Иван Колев (ЦДНА)

Завършиха разнообразните и интересни спортни състезания, устроени в чест на Деня на нашата Народна армия. Техният край беше вчерашната хубава международна проява: другарската футболна среща между армейските отбори на УДА (Прага) и ЦДНА.

Рутина, спокойствие, установен тактически замисъл и добро техническо изпълнение пролича в отбора на чехословашките армейци. Топката се движеше по терена с точни ниски подавания, в комбинативната игра участвуваха всички линии на отбора. Умело биваха използувани двете бързи крила, успешно се водеше и борбата за овладяване на центъра. Но колкото повече минаваха минутите, толкова повече проличаваше, че тактиката на този опитен отбор не е от най-сполучливите. Късите подавания и умелите комбинацнии често продължаваха повече, отколкото трябва, с тях се правеха опити да се преодолее сгъстената и сигурна отбрана на ЦДНА. Това обаче мъчно се удаваше, възможности за реализиране на гол почти не се създаваха, а и далечни удари не се опитваха често.

Как реагира на тази спокойна игра ЦДНА? След успешното начало - бързо откриване на резултата, нашите армейци неусетно се увлякоха по темпото на противника, устремът и остротата на атаките се притъпиха. Докато отбраната сигурно владееше своето поле,  нападателите не успяваха да построят играта си поради мудността на Панайотов и неудачното започване на Колев. И едва по-късно, през II-то полувреме, когато резултатът беше 2:2, ЦДНА успя да наложи своето стремително темпо на игра, което донесе и победата. Към края промени тактиката си и УДА: сега по-често виждахме дълги прехвърлтния, най-често към врязания в центъра Хлавачек. Изравняването в последните минути висеще на косъм, но топката срещна на самата голлиния русокосата глава на Енишейнов. .. Крайният сигнал обяви и новата международна победа на ЦДНА с 3:2.

Резултатът откри в самото начало Миланов, в 43-та минута Трънка изравни с глава. В 5-та мин. след почивката Хлавачек покачи на 2:1, а в 9-та мин чрез 11-метров удар Божков изравни. Победният гол бе отбелязан майсторски от Колев в 34-та мин.

Мачът бе ръководен от съдията Д. Руменчев.