7. Димитър Миланов (ЦДНА) асистенция - Крум Янев

Крум Янев (ЦДНА) асистенция - Иван Колев

7. Димитър Миланов (ЦДНА)

6. Гаврил Стоянов (ЦДНА)

Още във втората минута армейците откриха резултата. Божков изпълни добре наказателен удар, топката премина лошо построената стена, удари се в гредата и спря в мреждта. В 13-та мин Колев покачи на 2:0. В 25-та мин. съдията отсъди 11-метров удар в полза на ЦДНА. който Божков превърна в гол. Малко по-късно Нечев (10). бе изпуснат от Божков и Манолов и. отблизо през ръцете па Геренски намали головата разлика на 1:3. При този резултат завърши първото полувреме.

Дълго след почивката ЦДНА не можа да отбележи нов гол. Това се дължеше на подценяването от армейците на противника си и на вялата им игра. Освен това много състесатели пропуснаха изгодни положения (Панайотов, Колев). Към средата на полувремето обаче те отново се организираха и съумяха да използуват редица изгодни положения, в резултат на което отбелязаха още 5 гола. След добро изпълнен ъглов удар от Янев Миланов посрещна от въздуха и прати топката в мрежата. Малко по-късно комбинация между Колев и Янев завърши с отбелязването на нов гол от последния - 5:1. До края на полувремето Миланов с глава и подузащитниците Божков и Стоянов вкараха нови три гола и резултатът нарасна на 8:1.

Състезателите на Ударник (СтЗ) се бориха упорито, а нападателите в известни моменти атакуваха правилно и успешно. Някои от играчите на отбора обаче играят прекалено твърдо.

Ръководството на съдията бе добро, като се изключат някои пропуски при авантажите.