• 10
    Чериш

• 11
    Силаши

Снощи пред около 25 000 зрители на футболното поле на стадион „Васил Левски“ излязоха два стари познайника - реномираните футболни отбори на ЦДНА и Хонвед (Будапеща). Да припомним, че ЦДНА и Хонвед се бяха срещали четири пъти до този момент. Балансът - един равен мач и З победи на Хонвед.

Забележете - известният полузашитник на унгарския нациовален отбор Божик този път излезе с №9 на фланелката още в първите минути на мача сбаче стана ясно, че това е само един тактически ход на гостите, защото Божик заигра отдръпнат назад, фактически като конструктивен трети полузащитник.

Домакините влапееха топката през по-голямата част на мача, но нападенията на унгарските футболисти бяха, макар и откъслечни, по-опасни. Найденов изнесе още един хубав мач и спаси много трудни положения. Той изглежда в последно време гласува все по-малко доверие на защитата пред себе си, защото и сега на няколко пъти излезе далече напред, за да парира опасни атаки на противниковите нападатели още преди акциите им да се разгърнат с пълна сила. Добри думи заслужава и вратарят на гостите Фараго, който се показа като първокласен майстор. Но най-висока оценка заслужава Божик. Старият майстор ни възхити с дълбокия си поглед върху играта и изкустното, меко и изключително точно боравене с топката.

Все пак полученият резултат 0:0 е щастлив за гостите. ЦДНА заслужаваше една победа, до която беше на няколко пъти много близко. Цялото второ полувреме той напираше към вратата на Хонвед. Само в 70-та мин. два удара (на Миланов и Ракаров) срещнаха диреците. Пет минути преди края и Янев улучи гредата. Съотношението на корнерите също е в солидна доза в полза на ЦДНА.