• Христо Мандалчев
    46′
  • 79мин

9. Панайот Панайотов (ЦДНВ)

Вчера два от нашите най-добри отбори - ЦДНВ и Ударник се срещнаха в решителна за първенството среща. Военните в този мач показаха по-добра игра. Голямата работоспособност на всички играчи донесе на отбора заслужена победа. У него се забелязваше стремеж към колективна игра, при изиграване на отделните комбинации. Добрата техника на играчите им позволи да играят с късни подавания. Независимо от победата, ЦДНВ още не е стигнал до своята боева спортна форма. Крайната отбрана играе недостатъчно сигурно и уверено. Нападателите още неточно стрелят във вратата и ненужно комбинират, с което повечето от атаките на отбора нямат добър завършек. Треньорът на отбора - заслужилият майстор на спорта Крум Милев трябва сериозно да се залови с премахването на тези слабости.

Ударник в този мач игра по-добре, отколкото в досегашните си срещи. Отбраната бе по-добрата част на отбора. Обаче срещу подвижните и сменящи местата си нападатели на ЦДНВ, тя губеше единоборството и неуспявате да покрива. Крайната отбрана с вратаря играха добре. Нападенията на Ударник бяха неорганизирани. Това се дължи на слабата игра на нападателите. Те не се движат, а играят статично и шаблонно. Изключение правеше със своите придвижвания само Исаков до контузването му. Но придвижванията при атака само на един играч, не можа да доведе до успех в борбата с противниковата защита.

Първото полувреме преминава при добро темпо. И двата отбора разменят инициатавата в играта. Нападенията на ЦДНВ са по-добре организирани и по-опасни. Божков отлично подгмага пападението. Многобройните удари на Миланов, Янков и Панайотов обаче са неточни.

След почивката, инициативата с отново в ЦДНВ. Откъслечните нападения на Ударник са безрезултатни. В 79 минута, след отличен удар на Божков от 25 метра, Минчев с мъка избива и Панайотов забива отблизо гол: Този гол реши и изхода от срещата. Последните минути преминават при размяна на остри нападения и при резултат 1:0 за ЦДНВ съдията Тодор Стоянов, който се справи добре със задачата си, обяви края на напрегнатия мач.