90′+2′
  • 20
    Калоян Петков
    64′

ЦСКА II​ и вторият отбор на Левски завършиха наравно 0:0 в мач от 20-ия кръг на Югозападната Трета лига. Мачът се игра на стадион „Българска армия“.

През първата част младите армейци започнаха по-уверено и в 19-ата минута направиха много хубава атака, при която Илиян Димитров направи хубав пробив и изведе Георги Димитров сам срещу противниковия вратар, но стражът на сините спаси изстрела му. Домакинският натиск продължи и след още 5 игрови минути се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, като единствено късметът ги спаси от това да инкасират първо попадение в мрежата си. В 41-ата минута последователно Георги Димитров и Венцислав Иванов направиха непростими пропуски от чисти позиции. Червените продължиха да контролират събитията на терена и да търсят попадение, но нямаха шанс пред гола и първото полувреме приключи при нулево равенство.

През втората част момчетата на старши треньора Стамен Белчев продължиха да доминират в търсене на път към противниковата мрежа. В 53-ата минута Юлиан Илиев центрира от корнер отляво и Георги Чорбаджийски стреля с глава, но кълбото мина на сантиметри над напречната греда. В 65-ата минута изстрел на Петко Панайотов се отби от десния страничен стълб, а при добавката Павел Жабов пропусна от чиста позиция да открие резултата. В 72-ата минута влезлите след почивката Браян Стефков и Александър Кожухаров направиха хубава атака по левия фланг, но отново липсата на късмет им попречи да се разпишат. Пет минути преди края Петко Панайотов стреля с глава, но над напречната греда. По този начин въпреки превъзходството си момчетата на Стамен Белчев пропуснаха да победят вечния си съперник Левски и двубоят завърши при нулево равенство.