• Кр Димитров
    67′
  • 42мин

10. Георги Денев (ЦСКА „Септ. знаме“)

Силният натиск на армейците през първата част бе подкрепен с дубрилани атаки на крилата и крайните защитници, с центрирания и честа стребла. Веднаж топката се отби от долния ръб на врачанската напречна греда, след удар с глава на Цоньо Василев, но съдията бе наблизо и можеше а се вярва, че е прав като не отсъди гол. Ботевци се бореха упорито, заплашваха с откъслечни набези на Луканов а и на С. Ангелов след майсторски трик. Отлични прояви имаха вратарите, особено Ив. Симеонов. В 42-ата минута пробив на Цветан Василев бе последван от изстрел на Методиев в страничния стълб, сле дакто отбитата топка попадна у Денев - 1:0...

През второто полувреме ЦСКА пропусна хубави възможности, после отслаби устрема си. Тогава пък съперникът му изненада приятно с непримиримост и издържливост. Срещата запаси своя заряд.