9. Петър Жеков (ЦСКА „Септ. знаме“) асистенция - Димитър Марашлиев

7. Цветан Атанасов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 76мин

10. Стефан Ганчев (Марица) асистенция - Христо Дишков

Превъзходството на ЦСКА „Септемврийско знаме“ бе ярко очертано и в играта, и в резултата. Армейците действуваха бързо и дръзко. с постоянна мисъл за голове. Те диктуваха ритъма, атакуваха остро с динамични комбинации, като уплътняваха зоните в полето на противника и създаваха условия за взривни спринтове по фланговете. В зародиша на атаките стояха хората с диспечерски функции в средата на терена. Якимов точно разиграваше топката, подсказваше ходове с технична изобретателност и ловки слаломи през пловдивската защита; Никодимов проявяваше похвално старание на широки пространства. Но заслугата за добрия тон на армейската игра бе преди всичко бликащият от енергия Борис Станков. който бе навсякъде, където се започваха или завършваха важните акции на отбора - спираше тръгналите напред съперници и повеждаше своите в атака. Умело в щурма към вратата на Ганев се включваха по зониге на крилата Зафиров, и Маринчев и често от техни действия възникваха най-опасни положения. Бяха отбелязани и ефектни голове.

Трудно бе на пловдивчани да устояват на постоянното напрежение, което се поддържаше почти през по-голямата част на мача в полето им. Много плахи и несигурни бяха изпълненията им, когато тръгваха да разкъсват обръча. А някои несръчни действия на защитниците подпомогнаха армейците да нанижат поредицата от голове в мрежата зад Ганев. Все пак похвално бе старанието им да играят открито, да търсят почетния гол, дори и когато резултатът бе отчайвашо голям. За това разбира се, им бяха създадени условия от победителите. които намалиха активността си през втората част на срещата.

ЕТО И ГОЛОВИТЕ МОМЕНТИ:

10 мин. Якимов слаломира майсторски в наказателното поле, но е съборен от Мумджиев и съдия отсъжда дузпа, която Жеков изпълнява без грешка

12 мин. Борис Станков пуска „по конец” топката на спринтиралия Атанасов, и той въпреки преградите по пътя покачва на 2:0

32 мин. Атанасов намира изпуснатия от погледа на маричани Якимов и топката се заплете в мрежата 3:0

60 мин. Рейд на Маринчев по фланга, центриране и Жеков с глава бележи чтвъртия гол.

64 мин. Марашлиев „имитира“ Маринчев и центрираната топка с засечена неспасяемо от Жеков

70 мин. Цветан Атанасов се освобождава от опеката на Каменски и със силен диагонален удар нанизва топката в мрежата 6:0.

31 мин. (бел. на второто полувреме, 76 минута) Пробив на Мендизов, технична намеса на Дишков и Ганчев през плонжа на Йорданов бележи „голът на честта“ за своя отбор - 6:1.