Васил Калоянов

• 8мин

20. Петрус Бумал (ЦСКА)

7. Момчил Цветанов (Верея)

ЦСКА​ и Верея завършиха при резултат 1:1 срещата от XV кръг на Първа професионална лига. Армейците стартираха ударно в мача и още в първата минута създадоха първата възможност за гол във вратата на Караджов. В осмата минута Бумал завърши многоходова комбинация с красив гол, който бе и негов първи с екипа на първия отбор на ЦСКА. До сега Бумал имаше в актива си само едно попадение за ЦСКА II. След попадението ЦСКА продължи да търси гола, а най-чистото положение се откри пред Рубен Пинто, който в 16-тата минута уцели гредата с далечен удар. До края на полувремето ЦСКА пропусна още няколко възможности и така и не успя да увеличи аванса.

След почивката отново армейците бяха по-активният отбор. Едуард Йорданеску бе принуден да направи две промени поради контузии на Давид Симао и Рубен Пинто. Гостите от Верея пък използваха една от редките си възможности и изравниха чрез Момчил Цветанов. До края ЦСКА продължи да търси победния гол, но той така и не падна.