• 31мин

55. Сергей Алексеев (Зимбру)

• 41мин

71. Антон Карачанаков (ЦСКА) асистенция - Венцислав Василев

ЦСКА​ София и Зимбру Кишинев завършиха при равенство 1:1, в първи мач от втория квалификационен кръг в турнира Лига Европа. Гостите от Молдова откриха резултата чрез Алексеев в 31-ата минута, а точен за нашите бе Антон Карачанаков в 41-ата минута.

Червените стартираха по-добре срещата от своя съперник и в началото осъществи натиск. Удар на Бергонси в 3-ата минута профуча над вратата, а малко след това Иван Стоянов шутира слабо към Русу, който улови топката без проблеми. В 8-ата минута снаряд от дистанция на Венци Василев бе избит с мъка от вратаря на гостите. Зимбру отвърна на предизвикателството чрез Павлючек, чийто удар с глава премина покрай врата пазена от Дивиш. Армейците имаха добра възможност за попадение след като Маркиньос стреля от границата на наказателното поле, Русу изби топката, която попадна в краката на Жоаким. Таранът нанесе удар, но кълбото премина близо до дясната греда. Гостите поведоха в резултата в 31-ата минута, когато Чептин центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА. Алексеев бе най-съобразителен от всички и отклони топката с глава в мрежата на Дивиш. В 35-ата минута след тежък сблъсък със съперников състезател Тони Силва получи травма и напусна принудително терена. На негово място в игра се появи Антон Карачанаков. В 41-ата минута Василев направи добро включване по лявото крило, центрира прецизно във вратарското поле, където Карачанаков засече топката и направи 1:1.

На полувремето бе направен още една промяна в редиците на ЦСКА – Сънди отстъпи мястото си на Мартин Камбуров. През второ полувреме първи шанс за гол имаха армейците. В 66-ата минута Карачанаков изпълни технично пряк свободен удар, но Русу изби със сетни усилия в ъглов удар. В 86-ата минута гостите направиха много добра контра атака, при  която Гросу се озова на стрелкова позиция, шутира и топката срещна левия страничен стълб. До края на мача армейците опитаха да стигнат до победата, но ударите на Попов, Галчев и Карачанаков не намериха целта.