23. Даниел Панку (ЦСКА)

• 37мин

77. Здравко Лазаров (Локо Пд)

• 53мин

ЦСКА​ победи състава на Локомотив (Пловдив) с 3:2 в първия си мач от пролетния полусезон. Мачът от XVІ-я кръг на А ФГ се игра на стадион „Българска армия” и бе изпъстрен с много голови положения, жълти картони и единоборства. Възпитаниците на Йоан Андоне изковаха победата още през първата част, след като вкараха три гола. Гостите отбелязаха головете си след две отсъдени дузпи.

Мачът започна равностойно с много борба от страна и на двата отбора. Действията се развиваха предимно в средата на терена. В 15-а минута Панку стреля от малък ъгъл в наказателното поле на Локо, Акалски изби топката, но тя попадна в краката на непокрития Руи Мигел, който откри резултата. В 28-а минута чудесен пробив на Румен Трифонов отляво завърши с великолепно центриране към Руи Мигел и резултата стана 2:0 за армейците. Даниел Панку се разписа още в първия си официален мач за ЦСКА, това стана в 34-а минута. Голът падна след продължителна атака на червените, топката попадна в краката на Йордан Минев, последва добро центриране в наказателното поле, където Панку засече топката за 3:0. В 36- минута Игор Митрески извърши нарушение във вратарското поле срещу Дембеле и съдията отсъди дузпа. Митрески получи жълт картон, а  зад топката застана влезлият преди минути Здравко Лазаров и намали резултата до 3:1. Жълти картони получиха Кюмюрджиев, Даксон и Бенджелюн за груби фаулове.

Втората част започна в по-спокойно темпо. В 54-а минута главният арбитър отсъди много спорна дузпа за гостите от Пловдив. Зад топката отново застана Лазаров и въпреки, че Чавдаров усети ъгъла не успя да хване топката. Тошко Янчев отправи шут от движение, но не уцели вратата. Трифонов стреля с глава и топката профуча покрай вратата на Акалски. В 85-а минута Румен Трифонов проби прекрасно отляво, подаде към Даниел Панку, който стреля, но ударът му срещна десния страничен стълб. През второто полувреме в игра се появиха Спас Делев, който замени Петре и Дормушали Саидходжа на мястото на вкаралия два гола Руи Мигел.Мачът бе изпъстрен и с много жълти картони, те бяха предимно за груби влизания от страна на готите от Пловдив.