• 62мин

4. Костадин Стоянов (ЦСКА)

• 90+1мин

10. Марчо Дафчев (Локо Сф)

ЦСКА​ постигна  победа с 3:1 в столичното дерби с Локомотив (София). Армейците надиграха своя съперник по всички показатели и заслужено се поздравиха с победата. В 40-а минута Спас Делев даде пренина за червените. В 57-а минута Мишел Платини вкара красиво попадение, а пет минути по-късно Костадин Стоянов вкара за 3:0. В самия край на мача Дафчев вкара почетно попадение за гостите.

Преди началото на двубоя юношите на ЦСКА родени през 1995 година заедно със старши треньора на тима Емил Димитров, направиха почетна обиколка на стадиона. Под бурните аплодисменти на феновете младите надежди показаха спечелената на 27.04. Купа на БФС. След това капитанът на шампионите връчи купата на своя батко от първия отбор Тодор Янчев. Тошко пък я даде на директорът на музея на спортната слава Александър Манов, който я прибави към богатата колекция от трофей на армейците.

В 4-а минута Грегъри Нелсън навърза няколко играчи на Локо и центрира остро във вратарското наказателно поле, но там нямаше негов съотборник. В 15-а минута Борис Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, там Мишел Платини игра с глава, но не намери рамката на вратата. След това след центриране отдясно Савич опасно отклони с глава топката към собствената си врата и галев с усилия спаси. Минута по-късно Спас Делев бе анмерен в предни позиции, овладя кълбото и стреля технично с десния крак, но вратаря отрази удара. Нашите момчета владееха инициативата и направиха няколко добри атаки към вратата пазена от Галев, но така и не стигаха  до попадение. В 34-а минута Румен Трифонов центрира добре към Грегъри Нелсън в наказателното поле, но холандецът стреля високо над вратата. Логичното се случи пет минути преди края на първата част. Нелсън направи чудесен пробив отдясно и пусна към Спас Делев във вратарското поле, първият му изстрел бе блокиран, но при втория резултата бе открит в полза на ЦСКА.

В 53-а минута Маркиньос получи пас пред наказателното поле на гостите, елегантно се освободи от опеката на бранител и стреля мощно, за съжаление ударът му мина от външната страна на мрежата. В 57-а минута Иван Бандаловски напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, там Мишел Платини с неспасяемо воле удвои преднината на армейците. В 62-а минута ЦСКА вече водеше с класическа преднина. След изпълнение на ъглов удар, топката бе центрирана  в наказателнот поле, там Галев не успя да улови топката и оставения непокрит Костадин Стоянов от близо вкара за 3:0. в 73-а минута Идириси излезе сам срещу Краджов, преодоля го, но не успя да вкара на опразнената врата.  В края на срещата Дафчев вкара почетно попадение за гостите.