9. Мартин Камбуров (ЦСКА)

• 22мин

77. Кристиян Петков (Марек)

10. Маркиньош (ЦСКА)

ЦСКА​ победи с 2:1 над Марек 2010 в контролна среща играна на стадиона в Самоков.

Новакът в А група Марек 2010 затрудни максимално един от грандовете в българския футбол и участник в Лига Европа. Още в 14-ата минута дупничани можеха да открият резултата, но преотстъпеният от Литекс Кристиян Петков не успя да преодолее на два пъти ветерана Стоян Колев.

Но само три минути по-късно армейците откриха резултата след точно изпълнение на дузпа. Тя дойде след атака на Иван Стоянов и Мартин Камбуров, последният излезе сам срещу вратаря Михайлов, който го подкоси. Потърпевшият откри резултата, а малко по-късно Апостол Попов от ЦСКА беше принуден да напусне заради контузия.

В 22-ата минута обаче дупничани изравниха при втората си възможност в мача. Разписа се Кристиян Петков, който отне топката от неориентирания Стивън Сънди, опитал да спре центриране от ляво.

Шест минути преди края влезлият през второто полувреме Маркиньос донесе успеха на армейците, след като навлезе в наказателното поле при нас на Борис Галчев. Той пусна топката технично от дясно край стража на Марек, тя се отби в страничната греда и спря в мрежата. Пет минути преди гола бразилецът с български паспорт имаше друг шанс, но тогава беше неточен.

Марек можеше да стигне и до трети гол минута преди края на редовното време, но Маркиньос и Тони Силва си попречиха взаимно да нанесат удар от 10 метра.