60′
  • 45мин

9. Мишел Платини (ЦСКА)

• 56мин

В мач от 26-я кръг на А ФГ ЦСКА победи отбора на Миньор (Перник). Армейците надиграха своя съперник и показаха по-добра игра. В добавеното време на първото полувреме Мишел Платини даде преднина за своя отбор. Отново бразилецът бе точен в 56-та минута за 2:0, като попадението му бе много красиво. Гостите предимно се защитаваха и рядко поглеждаха към вратата на Караджов.

В 4-та минута Румен Трифонов напредна отляво и центрира в наказателното поле, там Делев с глава свали за Маркиньос, но бразилецът не успя да нанесе удар. В 12-та минута добра комбинация между Мишел Платини и Маркиньос бе спряна от хубав шпагат на бранител на гостите. В 21-та минута Иван Бандаловски направи прострелно центриране отдясно, което затрудни Чворович и той не успя да хване топката. След това тя попадна в Нелсън, но холандецът не успя да стреля. В 27-та минута Спас Делев нанесе много опасен удар с глава, който мина на сантиметри от напречната греда. Две минути по-късно Борис Галчев опита технично да преодолее вратаря на Миньор, но не намери рамката на вратата.  В 37-та минута Грегъри Нелсън навърза няколко защитника и подаде към Спас Делев, който стреля от движение, но не улучи вратата. Три минути след това Маркиньос бе намерен зад гърба на отбраната, овладя кълбото и стреля , но неточно. В добавеното време на първата част Иван Караджов с дълъг пас намери Спас Делев, който продължи към Мишел Платини, който с неспасяем удар вкара за 1:0.

В 51-та минута Платини затрудни максимално Чворович при чудесно изпълнение на пряк свободен удар, но стражът все пак съумя да избие в корнер. В 56-та минута отново след асистенция на Делев, Платини вкара много красив гол с удар от въздуха направи безпомощен вратаря на Миньор за втори път. В 72-та минута Костадин Стоянов порпусна да отбележи от близо след удар с глава. Две минути по-късно емил Гъргоров се появи в игра на мястото на Маркиньос. До края на срещата не се случи нищо интересно пред двамата вратари.