• 74мин

27. Янис Зику (ЦСКА) асистенция - Петър Стоянов

• 77мин

27. Янис Зику (ЦСКА) асистенция - Иван Бандаловски

В 13-ия кръг на А ФГ ЦСКА победи като домакин отбора на Миньор ( Перник). Румънският стрелец Янис Зику наниза хеттрик във вратата на Чворович, а попадението за гостите вкара Бибишков.

През първата част армейците контролираха събитията на терена и нерекъснато атакуваха към вратата на Чворович. В 3-ата минута Спас Делев стреля с десния крак, но топката мина встрани от вратата. Няколко минути по-късно Галчев центрира в накзателното поле на Миньор, където Янис Зику с глава прати топката над напречната греда. В 13-ата минута Жуниор Мораес опита да изненада вратаря на гостите с удар от дистанция, но опитът му бе неуспешен. След наложеното териториално превъзходство на червените те стигнаха до попадение в 23-ата минута. Борис Галчев се пребори с двама играчи на съперника и почти от аутлинията подаде към точката за изпълнение на дузпа. Там бе румънският голмайстор Янис Зику, който не остави никакъв шанс на Чворович и откри резултата. Натискът на ЦСКА продължи и след гола, като в 27-ата минута Галчев подаде добре към намиращия се в предни позиции Делев, но страничният рефер маркира съмнителна засада. Малко след това Петър Стоянов пробва своя късмет с тежък удар от дистанция, но не намери рамката на вратата. В 37-ата минута Жуниор Мораес навлезе в наказателното поле на гостите и шутира, но неточно. Две минути по-късно Зику с хитро подаване намери Станислав Костов в добра позция, но последният прати топката право в стража на Миньор. В 41-ата минута попадение на Спас Делев бе отменено, защото бе маркирана засада. Гостите рядко поглеждаха към вратата на Караджов и не затрудниха вратаря на домакините. Брахими и Василев опитаха далечни изстрели, но те бяха много неточни.

През втората част атаките към вратата на гостите продължиха и в 51-ата минута Румен Трифонов стреля неточно от границата на наказателното поле. Минута след това и Зику прати топката в аут след диагонален изстрел. В 56-ата минута Спас Делев стреля слабо и право в ръцете на Чворович. Малко след това Делев получи жълт картон. Противно на логиката и показаното на терена гостите изравниха резултата в 64-ата минута. Автор на попадението стана Бибишков, след като получи добро подаване от Божиков. Минута след това бе извършена и първата смяна в състава на ЦСКА. Станислав Костов отстъпи мястото си на Александър Якимов. В 73-ата минута Чворович спаси страхотен удар на Спас Делев и топката излезе в ъглов удар. Делев центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Янис Зику, който с глава даде преднина на армейците. Три минути по-късно румънският стрелец записа своя хеттрик и направи резултата 3:1. Асистенцията бе на Иван Бандаловски. В 82-ата минута Станко Йовчев се появи в игра на мястото на Жуниор Мораес. Зику бе заменен в 88-ата минута от Адемар.