22. Еденилсон Бергонси (ЦСКА)

30. Братислав Пуношевац (Раднички)

• сл.кр.

32. Радой Божилов (ЦСКА)

ЦСКА​ победи с 2:1 сръбския Раднички Ниш в контролна среща, която се игра на „Българска армия“.

Противникът на „Червените“ се намира на 13-ото място в сръбския елит, но въпреки това домакините имаха сериозни трудности, докато стигнат до успеха.

Първото попадение падна в 75-ата минута и бе дело на Бергонси. В последната 90-а минута обаче Понушевац изравни за гостите. В 93-ата минута пък Радой Божилов донесе успеха на „Армейците“.

Символичният първи удар в мача бе отправен от Петър Жеков, който излезе на терена със шпалир от играчите на двата отбора. Той получи плакет от Александър Томов, както и цветя от фенове на отбора.

Гостите имаха голов шанс още във 2-ата минута, когато след грешка на Соарес, Джорджевич навлезе в наказателното поле. Бранител на домакините обаче изчисти топката в корнер.

В 5-ата минута Силва отправи хубав диагонален удар, който бе избит от стража на сърбите. Само минута след това пък удар на Фелипе мина над напречната греда.

В 13-ата минута след корнер за сърбите стана разбъркване в наказателното поле и Джорджевич отправи силен удар, но Тунчев в последния момент се намеси.

Двадесет минути след това Соарес пропусна най-чистото положение от началото на мача. Той бе изведен сам срещу Кесич, но сръбският страж спаси удара му от около 20 метра.

След почивката темпото не бе много високо. В 57-ата минута Василев отправи неточен удар, а няколко минути след това Соарес направи нов сериозен пропуск за домакините, след като Карачанаков центрира от корнер.

В 75-ата минута влезлият като смяна Бергонси с удар от над 30 метра изненада Кесич, а в последната 90-а минута сърбите стигнаха до изравнителен гол чрез Поношевич, който изненада Господинов с хубав удар от фаул.

В 93-ата минута обаче домакините стигнаха до успеха след гол на младия Радой Божинов. След свободен удар в полза на ЦСКА Карачанаков центрира в пеналта, след което топката попадна в младия играч и той с мощен удар в горния десен ъгъл реализира.