82′
  • 3мин

11. Гийом Да Зади (ЦСКА)

30. Йордан Тодоров (ЦСКА)

ЦСКА​ се готви за втората битка с Тирана, от която зависи кой ще посрещне европейския шампион Ливърпул след точно една седмица! Армейците имат предимство от 2-0 от първия мач в Албания, както и шансът да са домакини във втория двубой. Тази вечер публиката е готова за пореден футболен спектакъл с марка ЦСКА, който ще изправи двата най-велики червени клуба в света един срещу друг!

1' - начало на мача! ЦСКА започва от центъра пред около 5 хиляди зрители на стадион Българска армия.

2' - първа атака за червените! След центриране на Янев отдясно, Да Зади засича с глава на далечната греда, но съдията не отсъжда корнер.

3' - ГОООООООЛ НА ГИЙОМ!!! 1-0 за ЦСКА! След двойно подаване отдясно между Янев и Тодоров, първият центрира остро към наказателното поле на Тирана. На близката греда снажният Гийом Да Зади се извиси над всички и с мощен удар с глава не остави шанс на вратаря. Това е първият гол на Гийом за ЦСКА в едва първия му официален мач като титуляр, общо трети с червената фланелка за състезателя от Кот д'Ивоар!

8' - Йордан Тодоров центрира отдясно на наказателното поле, Сакалиев неуспешно се опитва да засече топката със задна ножица.

9' - Гай получава от Илиев по лявото крило, завърта се около оста си и центрира към точката на дузпата, където Забавник, оставен непокрит, отправя удар с глава - встрани от вратата на Хиди.

10' - Вече почти 8 хиляди зрители са заели своите места по трибуните на армейската светиня Българска армия.

12' - армейците са притиснали Тирана в тяхната половина и се опитват да достигнат до вратата на Хиди.

15' - много красива атака на ЦСКА! Тиаго Силва напредва отляво и подава към Сакалиев, който пропуска за Забавник. Словакът незабавно връща към Силва, който елиминира елегантно играч на Тирана, но центрирането му е неточно.

16' - удар от фаул на Янев, чудесна реакция на Хиди, който избива в корнер. След корнера топката попада у Хидиуед на около 25 метра от вратата и когато целият стадион очаква пореден гол-шедьовър от мароканеца, ударът му минава встрани от вратата.

18' - след пас от дълбочина Ракли излиза сам срещу Хмарук, но вратарят излиза извън наказателното поле и изпреварва застаряващия албански нападател.

20' - ЖК за 14. Салихи от състава на Тирана.

24' - Забавник центрира отдясно към Гийом, който отправя удар с глава, но топката минава над напречната греда.

26' - ЖК за 8. Ервин Булку за фаул в гръб срещу Сакалиев.

27' - Гъргоров финтира играч на Тирана на около 25 метра пред вратата и отправя силен удар с левия крак, но Хиди блокира успешно топката, която в последствие е избита в корнер.

30' - грубо нарушение на Бехари срещу Янев по дясното крило, несанкционирано с картон. Янев изпълнява фаула към Валентин Илиев, който с глава стреля неточно, покрай вратата на Хиди.

35' - ЦСКА продължава да търси своя втори гол, като футболистите на Тирана са притиснати плътно в своята половина.

37' - фантастичен шпагат на Гай! Алтин Ракли се опита да се измъкне отляво покрай сенегалския защитник, който с изключително красив шпагат обезсърчи капитана на Тирана.

39' - контраатака за ЦСКА, при която червените за малко не удвояват. Тодоров подава на Силва отляво, но той отправя нисък удар-центриране, който сякаш излизаше в аут, когато от дълбочина изникна Сакалиев, но не можа да стигне до топката на 2 метра пред голлинията.

40' - ЖК за 2. Елвис Сина от състава на Тирана.

41' - защитник на Тирана замалко не си отбеляза автогол, след като отклони удар на Илиев с глава към вратата си, но бързо се поправи и от въздуха изби в корнер.

43' - ЖК за 30. Йордан Тодоров за симулация. Защитникът навлезе в наказателното поле и премина покрай защитник на Тирана, когато се строполи без да има контакт със съперника.

44' - една минута продължение на първото полувреме.

45' + 1' - ЖК за 14. Валентин Илиев за безсмислен фаул отзад в центъра на терена. Това е втори ЖК за Илиев в Шампионската Лига и той ще пропусне първия мач срещу Ливърпул.

45' + 1' - край на първото полувреме.

ЦСКА е на път да си осигури безпроблемно преминаване в третия предварителен кръг на Шампионската Лига, след като води с 1-0 на полувремето на Тирана. Единствено липсата на достатъчно удари в тяхната тяхната врата спасява албанците от втори гол, но гостите изпитват видимо затруднение да изкарат топката от собственото си поле. Въпреки всичко, треньорът на червените Миодраг Йешич има причини да е недоволен, след като двама негови играчи получиха нелепи жълти картони, един от които за симулация на Йордан Тодоров. Предупреждението срещу Валентин Илиев в продължението на първото полувреме пък означава, че той ще пропусне първия мач срещу Ливърпул в София.

46' - начало на второто полувреме. Албанците подновяват играта от центъра.

49' - ЦСКА продължава да владее топката продължително в полето на Тирана, като постепенно търси път към вратата на Хиди.

51' - опит за центриране от дълбочина на Сина намира Салихи в наказателното поле на ЦСКА. С плонж и удар с глава албанецът изстрелва топката встрани от вратата на Хмарук, но се оказва, че е бил в положение на засада.

56' - две смени в състава на ЦСКА. 14. Валентин Илиев и 21. Стойко Сакалиев напускат играта, а 33. Славко Матич и 15. Петър Димитров влизат на терена.

58' - 19. Ерджерт Бекали заменя 23. Елдорадо Меркочи в състава на Тирана.

60' - темпото на игра спадна значително, като изглежда футболистите на ЦСКА пестят силите си за откриването на българското първенство в събота.

62' - центриране на Петър Димитров отдясно намира Гийом в удобна позиция в наказателното поле, но ударът на последния с глава е неточен.

63' - 7. Албан Тафай заменя 17. Ухлиян Ахматай в състава на Тирана. И двамата треньори могат да направят по още една промяна в своите състави.

64' - фантастична акция на Гийом! Голмайсторът навлезе в наказателното поле на Тирана след двойно подаване с Емил Гъргоров, след което прехвърли топката над главата на албански защитни и отправи много красив удар със странична ножица от въздуха. За съжаление Хиди бе на мястото си и улови кълбото.

69' - ЖК за Алтин Ракли от състава на Тирана за грубо нарушение срещу Йордан Тодоров.

70' - греда на Хидиуед след удар от 50 метра! Мароканецът овладя топката на метър навътре в половината на Тирана и опита да прехвърли излезлия напред Хиди, но параболичният удар срещна лявата странична греда на албанската врата. Последва почти незабавен нов удар на Хидиуед от 30-тина метра, но мерникът му изневери и той изстреля топката високо над вратата.

74' - центриране на Янев от корнер, но Забавник, оставен непокрит на близката греда, се разминава с топката.

76' - играта на ЦСКА определено се раздвижи в последните няколко минути - нов шанс за гол се откри пред червените. Петър Димитров напредна отдясно и центрира ниско, но въпреки плонжа си, Гъргоров не можа да стигне до топката и Хиди улови.

78' - 20. Йордан Юруков заменя капитана 23. Емил Гъргоров за ЦСКА. Това бе последната смяна на Йешич, а лентата пое Христо Янев.

81' - Хидиуед извежда Янев леко вляво в наказателното поле на Тирана. Новият капитан надбяга защитата и пусна топката покрай вратаря, но сантиметри разделиха Янев от втори гол за ЦСКА.

82' - 24. Ербим Фагу замени 14. Хамди Салихи в състава на Тирана - последна смяна и за албанския треньор.

86' - първи по-опасен удар за Тирана. Ракли е изведен по дясното крило и опитва да стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката премина малко над вратата на Хмарук.

87' - добър пробив на Петър Димитров е завършен с хубав удар с външен фалц от границата на наказателното поле, но Хиди за пореден път избива.

89' - ЖК за 19. Ерджерт Бекали за задържане на Петър Димитров. От последвалия пряк свободен удар Янев центрира към Матич, който не можа да засече топката с глава от границата на вратарското поле.

90' - ГОООЛ! 2-0 ЗА ЦСКА СЛЕД ГОЛ НА ТОДОРОВ!! Добър пробив на Петър Димитров завърши пред наказателното поле, след като топката му бе избита от защитник на Тирана. Четирима играчи на ЦСКА обаче се добраха до топката и останаха сами срещу вратар и защитник, и въпреки кратката суматоха, Янев успя да подаде на Йордан Тодоров, който отбеляза от 3 метра на празна врата! 2 минути продължение на мача.

90' + 2' - КРАЙ НА МАЧА! 2-0 за ЦСКА, който продължава напред с общ резултат 4-0! След една седмица червените ще се изправят срещу Ливърпул в третия кръг на Шампионската Лига!