11. Иван Колев (ЦДНА)

• 89мин

10. Димитър Якимов (ЦДНА)

Без усилие

ВАРНА, 24 септември (По телефона от нашия кореспондент). – Срещите между футболистите на „Черно море“ и ЦДНА винаги са протичали оспорвано, но в този мач черноморци не излязоха достатъчно мобилизирани. Смутени от отсъствието на титулярните си вратари, те играха сковано и неточно. През първото полувреме домакините нито веднъж не застрашиха опасно вратата на Найденов. През тази част от мача инициативата бе у армейските футболисти, но те не изплозуваха своите възможности. Единствен Колев бе най-настойчив и нищо чудно, че именно той откри резултата в 24 мин. с хубав изненадващ удар. Черноморци се оживиха едва след 60-та минута, когато влезе Страков. Те започнаха да атакуват остро и притиснаха армейските футболисти. Н. Димитров и Л. Атанасов пропуснаха две изгодни положения за гол и надмощието остана без резултат. Вместо това в 89-та минута при една остра контраатака Якимов се отскубна и затвърди на 2:0.