9. Бакари (Черно море)

• 90+2мин

Напуснал без смяна

20. Омар Косоко (ЦСКА)

ЦСКА​ отстъпи с 2:1 при гостуването си на Черно море. Гъргоров изведе армейците напред в резултата, но до края на полувремето домакините стигнаха до пълен обрат. В 33-ата минута Райков изравни, а в 36-ата минута след измислена дузпа Бакари направи 2:1.

В началните 15 минути липсваха опасности пред двамата вратари и действията се развиваха предимно в центъра на терена. В 18-ата минута Вальо Илиев фаулира Бергонси в опасна близост до наказателното поле и бе отсъден пряк свободен удар за Черно Море. Георги Илиев стреля технично, но прати топката над вратата. В 22-ата минута Неманя Милисавлевич направи добър рейд по левия фланг, центрира в наказателното поле, където се получи меле. Топката попадна в краката на Емил Гъргоров, който с прецизен удар в горния десен ъгъл матира Михайлов. В 33-ата минута домакините стигнаха до пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Райков хитро изпълни фаула, като прати топката под стената. Това изпълнение изненада Черни, той не успя да реагира и резултатът бе изравнен. Две минути по-късно Райков навлезе в наказателното поле на ЦСКА, потърси контакт с Тодор Янчев, строполи се на тревата и реферът посочи бялата точка. Капитанът Валентин Илиев оспори решението и бе санкциониран с жълт картон. Бакари вкара наказателния удар и изведе Черно море напред. В 42-ата минута Марсиньо опита да вкара с удар от дистанция, но бе неточен.

Втората част започна по-добре за армейците, които натиснаха съперника. В 51-ата минута Мамади Сидибе получи пресилен жълт картон за нарушение в нападение. В 54-ата минута бе направена първа смяна в състава на ЦСКА, като Мартин Петров замени Неманя Милисавлевич. В 56-ата минута Петров центрира перфектно към далечната греда на вратата, където Вальо Илиев с глава свали топката към непокрития Апостол Попов. Апата прати топката във вратата, но попадението не отменено. Страничният съдия маркира несъществуваща засада и голът не бе зачетен. Последва наказателен картон за Джаксън Менди, който си поведе лошо топката и влезе грубо в краката на съперник. В 68-ата минута втората промяна в редиците на червените бе факт, като Бруно Морейра смени Марсиньо. В 72-ата минута Тошко Янчев със сетни усилия настиган топката до самата аут линия, центрира във вратарското поле. Там обаче Сидибе с глава вместо да отбележи прати кълбото в тялото на Михайлов. Последва удар на Морейра, но пак Михайлов спаси. В 78-ата минута нападателната мощ на ЦСКА се засили, след като Омар Косоко смени Жереми Фо-Поре. В 83-ата минута след бързо изпълнен тъч Бакари се озова на стрелкова позиция. Нанесе удар, но твърде неточен. В 84-ата минута Апостол Попов също бе декориран в жълто. В заключителните минути на мача от резервната скамейка бяха отстранени старши треньора Стойчо Младенов и неговият помощник Анатоли Нанков, след като реагираха на поредния неотсъден фаул в полза на ЦСКА.