• 24мин

7. Спас Делев (ЦСКА)

• 56мин

• 87мин

Футболистите на ЦСКА записаха разгромна победа над Черноморец (Бургас) в мач от XVІІ-я кръг на А ФГ. Армейците разнищиха своя опонент и вкараха четири гола във вратата на Борел. Головата фиеста откри Мишел Платини в 17-а минута след технично прехвърляне на вратаря. В 25-а минута Спас Делев удвои преднината за своя тим. Отново Платини от пряк свободен удар направи класически резултата за ЦСКА, а минути преди края Спас Делев довърши съперника с четвърти гол.

В 4-а минута Грегъри Нелсън центрира отляво във вратарското наказателно поле, но там Мишел Платини не успя да нанесе удар към вратата. Няколко минути по-късно гол на Спас Делев бе отменен от рефера, след като нападателят бе попаднал в положение на засада. Платини стреля мощно към Борел, който изби удара. Топката попадна в краката на Делев, който вкара, но попадението не бе признато заради засада. В 17-а минута Борис Галчев много хитро намери Мишел Платини зад гърба на защитата на Черноморец. Бразилецът технично прехвърли Борел и откри резултата в полза на армейците. В 25-а минута Маркиньос изведе нахлуващия отдясно Спас Делев, който се озова очи в очи с Борел и хладнокръвно вкара за 2:0. при един пряк свободен удар за армейците отдясно на Борел Маркиньос центрира към границата на наказателното поле, където Делев стреля от воле, но високо над вратата. Домакините застрашиха Караджов чак в 39-а минута, след като Хайри изведе Коита зад бранителите в червено. Таранът обаче стреля неточно от около 5-6 метра. До края на полувремето не се стигна до опасности пред двамата вратари, като Маркиньос опита да изненада Борел с удар от движение, който мина над напречната греда.

В 56-а минута главният рефер отсъди пряк свободен удар за червените фронтално на вратата на Черноморец. Зад топката застана Мишел Платини, който шутира мощно, топката се отби в стената и се оплете в мрежата на десния ъгъл на вратата. Две минути по-рано добра комбинация между Нелсън и Трифонов завърши с остро центриране към Платини, но бразилецът не успя да засече кълбото. В 65-а минута получилият жълт картон Борис Галчев бе заменен от Коста Янев. Армейците не спираха с атаките към вратата на домакините и само добрите намеси на бранителите в синьо предотвратяваха нови попадения в тяхната врата. В 68-а минута Маркиньос триково с пета пусна към Делев, който подаде към Платини. Бразилецът с едно докосване изведе Делев в наказателното поле и там решително се намеси Дянков и изчисти в ъглов удар. В 72-а минута Грегъри Нелсън отстъпи мястото си на Емил Гъргоров. Георги Андонов изпълни опасно пряк свободен удар в 81-а минута и за щастие топката не попадна във вратата на Караджов. В 84-а минута Милен Радуканов направи и последната смяна в своя отбор. В игра се появи Килиън Шеридън, като замени голмайстора Мишел Платини. В 87-а минута Спас Делев се възползва от неразбирателство в защитата на Черноморец и мушна четвърти гол във вратата на Борел.