• 71мин

8. Петър Михайлов (ЦДНА)

• 79мин

11. Крум Янев (ЦДНА)

До почивката заводските футболисти бяха равностоен противник на армейския отбор. Имаше дори моменти, при които те диктуваха играта. Във второто полувреме обаче починът премина изцяло в отбора на ЦДНА. Миланов (7) рпостигна три последователни гола. Това разстрои напълно играта на отбора на Завод 12. По-късно головата разлика бе покачена на 5:0 чрез голове, постигнати от Михайлов (8) и Янев (11).

Отборът на ЦДНА показа смислена и резултатна игра едва във второто полувреме. Преди почивката той прекаляваше с излишни подавания на къси разстояния. Това улесняваше заводските футболисти, които можеха да завършат по-добре тази пеща, ако имаха по-точна стрелба и ако не се увличаха в прекалено обработнаве на топката.