Турнир: „А“ футболна група 2013/14 (14-и кръг)
Съдия: Никола Попов
На живо по: News7
  • 1мин

91. Крис Гади (Локо Пд)

Локомотив Пловдив победи с 1:0 отбора на ЦСКА в мач от 14-ия кръг на А гупа. Единственото попадение падна в началните секунди на двубоя и бе дело на Крис Гади.

Срещата започна кошмарно за армейците, които инкасираха гол още в 24-ата секунда. Тодоров центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Камбуров свали топката за връхлитащия Гади. Халфът с чудесен изстрел от воле не остави шанс на Черни и откри резултата. Червените отвърнаха с извеждащ пас на Гъргоров към Марсиньо, но бразилецът не успя да овладее топката и да стреля към вратата. В 9-ата минута Менди реши да финтира съперник пред наказателното си поле, топката му бе отнета и последва удар по земя на Маламов. За щастие топката бе слаба и не затрудни стража на армейците. В 12-ата минута Милисавлевич направи страхотен рейд по левия флнаг, навлезе в наказателното поле и центрира остро по земя, но бранител на домакините изчисти топката. В 15-ата минута Жереми Фо-Поре получи жълт картон след като спря опасна атака на Локо, фаулирайки Гади. В 25-ата минута Марсиньо стреля мощно от пряк свободен удар, топката срещна стената, като останаха съмнения за игра с ръка на човек от стената, но реферът остави играта да продължи. В 28-ата минута Кики направи остър шпагат в краката на Милисавлевчи и бе санкциониран от съдията. Последва жълт картон и за Ивайло Чочев, който грубо фаулира Илиадис. В 34-ата минута армейците пропуснаха чудесна възможност да изравнят. Гъргоров центрира в наказателното поле към Сидибе. Тунчев пресече паса, но топката падна на главата на Милисавлевич. Сърбинът обаче не успя да прати топката в  опразнената врата, а над нея. В 36-ата минута Кики центрира отляво, Томас Черни боксира топката право в краката на Гади. Халфът мигновено стреля към празната врата, но на пътя на кълбото застана Фо-Поре и предотврати гол.

През втората част по-активни бяха червените. В 50-ата минута изненадващ удар от дистанция на Гъргоров премина на около метър над напречната греда. В 53-ата минута техничен удар по земя на Кики премина на сантиметри от дясната странична греда. Три минути по-късно добро включване на Апостол Попов завърши с центриране към Сидибе, но в последния момент там се намеси Тунчев и изчисти топката. В 57-ата минута именно Сидибе бе заменен от Бруно Морейра. В 59-ата минута Гъргоров намери с добър пас влизащият на скорост Тодор Янчев, който обаче стреля твърде неточно от удобна позиция. След това на няколко пъти играта бе спирана, за да се оказва медицинска помощ на вратаря на домакините Господинов, който в крайна сметка довърши мача. Междувременно бе направена втора смяна в ЦСКА, като Карачанаков замениЖереми Фо-Поре. По този начин на левия бек застана Неманя Милисавлевич. В 77-ата минута добра атака на Локо за малко да завърши с попадение, но ударът на Диего премина малко над гредата. В 80-ата минута Християн Кировски се появи в игра на мястото на Ивайло Чочев. В 84-ата минута Милисавлевич нахлу в наказателното поле, елиминира съперник и стреля с десния крак, но Господинов изби в ъглов удар. Последва удар от воле на Гъргоров, но право в ръцете на стража на Локо.   До края на мача армейците не успяха да стигнат до попадение, а жълти картони получиха Илиадис, Диего и Вальо Илиев.