7. Димитър Миланов (ЦДНА)

• 28мин

5. Стефан Божков (ЦДНА)

• 72мин

В сряда на стадион „Народна армия“ ЦДНА победи Локомотив (Сф) с големия резултат 4:0. Изходът на срещата бе решен още в първото полувреме, през което армейците отбелязаха 3 гола; плод на правилната постройка на играта, сигурното владеене на топката, умелото маневриране на състезателине, особено в нападението и честата стрелба във вратата. В този мач крайната защита игра отлично. Полузащитниците и най-вече Божков, бяха много дейни и често участвуваха в нападенията. Нападателите играха разгънато, с удачни смени на местата през време на атака, стремяха се да стрелят без забавяне. Изключение правеше само Панайотов, който поради мудността си пропусна няколко чисти положения за реализиране. Общо целият отбор игра дружно, но не издържа през цялото време първоначалното бързо темпо.

Отборът на Локомотив, въпреки, че игра амбициозно до последната секунда на мача не задоволи. Играта му бе нервна, несъгласувана, с чести неудачни връщания на топката назад и неточно подавания. Отбраната не можа да покрие нападателите на ЦДНА, вратарят не излизаше напред в подходящите моменти, проявяваше прекалено спокойствие, а нападателие се суетяха, закъсняваха в придвижванията, стреляха късно и неточно. В отбора не съществуваше добро взаимодействие.

Играта започна живо, но нервно, като някои от играчине си служеха с грубости. В 15 мин. Ангел Миланов подаде топката в коридон на непокрития Михайлов и той отблизо с отмерен удар откри резултата - 1:0. Десет минути по-късно в борба с Димитър Миланов, Атанасов (Локомотив) направи грешка, като леко върна топката към вратаря. Димитър Миланов я догони и успя да покачи на 2:0. В 28 мин. Божков от 20 метров наказателен удар покачи на 3:0. Няколко поредни наказателни уари изпълнени от Василев (Локомотив) пред вратата на Кекеманов не можаха да променят резултата.

В началото на второто полувреме локомотивци проиграха три отлични положения за реализиране.

Осигурили победата си, армейците играеха спокойно, уверено. В 72 мин. след хубава комбинация Димитър Миланов покачи на 4:0.