• 61мин

8. Крум Янев (Народна войска)

• 73мин

8. Никола Йовчев (Спартак Ст)

В съботния мач между Спартак от гр. Сталин и Народна войска, след 90-минутна жива, оспорвана и доста добра игра, гостите успяха да спечелят една твърде ценна точка, завършвайки срещата наравно 1:1 (0:0). Трябва да се подчертае, че и двата отбора показаха подобрена състезателна форма. Почти всички играчи издържаха общо бързото темпо, при което протече мачът. Пролича и в двата отбора доста добра връзка между, отделните линии.

Отборът Народна войска превъзхождаше в техническо отношение и можеше спокойно да спечели победата. Неговото надмощие бе през цялото полувреме, та и след почивката. Когато бе постигнат, обаче, първият гол чрез дясната свръзка Янев, отборът Народна войска не използува настъпилото смущение и дори известна умора в противника му. Друга слабост в играта на отбора бе, че отново се практикуваха къси, близки подавания.

Гостуващият отбор, макар да бе притиснат в повечето време от мача, показа по-правилно разгъване на играта си в широк фроит. След откриването на резултата, Спартак организира усилията си и изравни чрез Йончев. В края на срещата той пропусна друго изгодно положение. Пропуски, изобщо, бяха направени и пред двете врати.

Футболния съдия Н. Гелев показа добро ръководство. Той беше улеснен и от коректната игра на играчите от двата отбора.