• 53мин

10. Живко Карадалиев (Миньор Дмо)

• 61мин

10. Иван Колев (ЦДНА)

Вчерашният мач ЦДНА - Миньор бе наблюдаван от около 15 000 трудещи се. Този интерес
бе проявен главно към играта на повечето национални състезатели, които след 6 дни ще отстояват отново спортната чест на Родината в срещата с футболистите на Чехословакия.

Срещата бе напрегната. Резултатът бе открит още в 15 минута. Димитров (ЦДНА) отправи удар от около 30 метра, вратарят на Миньор несигурно се насочи към нея и тя влетя в мрежата му - 1:0. Двата отбора разгъваха играта. И което е много ценно - правеха опити за стрелба без забавяне. Това важи особено за нападателите на ЦДНА: Панайотов, Колев, Димитров. След почивката, в 53 мин. Павлов (11-М) опита ножица, после топката попадна в Карадалиев и от неговия удар последва изравняване - хубав, също сравнително далечен удар. В 61 мин, Колев се откъсна, напредна и стреля остро - нов гол: 2:1 за ЦДНА.

Натискът на армейците продължи до края на мача с добре замислени напредвания, с използуване на крилата, без излишни забавяния пред вратата на Миньор, с чести удари в гола. Особено изпъкна с похвалните си опити Панайотов. Стрелбата може да се подобри още повече!