Турнир: Купа на Съветската армия 1958 (Четвъртфинал)

• 67мин

Стефан Стефанов (Спартак Вн)

Богомил Мартинов (ЦДНА)

Кирил Ракаров (ЦДНА)

Последната четвъртфинална среща беше между ЦДНА и Спартак (Варна). Армейците очевидно разчитаха да вземат победа с лека игра, без особени усилия. Към такава игра те подвеждаха своя противник. Но спартаковци не се съгласяваха, те търсеха остра борба, действуваха с пълно напрежение на силите. В пропуските близо до вратата обаче те като че ли се стараеха да не изостават от армейците...

Истински мачът започна едва в 67 минута, когато Манолов невнимателно се зауети с топката и я остави в краката на Стефанов (Спартак Варна). Миг след това резултатът бе 1:0 за варненци. Пред угрозата да бъдат елиминирани армейците де впуснаха в щурм и след три минути пресякоха радостта на противника - Мартинов изравни. Малко по-късно от наказателен удар от 18 метра Ракаров отправи остро топката в мрежата. С 2:1 ЦДНА си осигури участие в полуфинала.