• 44мин

7. Иван Ранков (ЦДНА) асистенция - Димитър Якимов

• 49мин

Победата можеше да бъде по-голяма

След последния сигнал на Д. Руменчев, който ръководи уверено и спокойно, варненци си отдъхнаха с облекчение. С една отбрана, която не спазва никакви принципи (Кирчев бе неузнаваем!) и едно немощно нападение, където само Стефанов остави някои по-трайни впечатления, „Спартак“ можеше да бъде доволен от резултата - 0:3. Толкова многобройни и зрели бяха положенията пред варненската врата, че трите гола на ЦДНА са един твърде скромен „подарък“ за гостите.

Началото на головете бе поставено от Ракаров, който в 34 мин. от 30 м с остър нисък удар по диагонал намери опразнената врата. Минута преди почивката Кирчев допусна грешка, топката бе овладяна от Якимов, който като стигна до крайната линия, подаде на Ранков и крилото я препрати във варненската врата - 2:0. Ранков трябва да бъде благодарен на своя колега и за третия гол. Якимов открадна топката от Вълчанов (ето как настойчиво трябва да се води борба!), последва точно подаване и Ранков разклати отново мрежата - 3:0 за ЦДНА.