Турнир: „А“ републиканска футболна група 1951 (15-и кръг)
Стадион: Народна войска, София
Съдия: Тодор Стоянов
  • 58мин

7. Димитър Миланов (ЦДНВ)

Зрителят, непознаващ играчите и отборите, трудно би разбрал по време на мача. ЦДНВ и Строител кой е водачът на таблицата. Защото намиращият се на последно място сред софийските отбори Строител бе не само един напълно равностоен противник, но отбор, който можеше спокойно да спечели победата. Въпреки че Строител излезе без Пачеджиев, неговото нападение проведе още в началото няколко много остри атаки, две от които едва не завършиха с гол. ЦДНВ отвърна с контраатаки, които се провеждаха главно чрез Миланов. Но те страдаха от завършек. Едва в 20 минута към вратата на Строител бе отправен първият удар. Мачът продължи при равностойна игра. Краят на първото полувреме донесе нова опасност за вратата на военните. Един удар на Захариев (№9), даден от много близо, но отстрани, премина покрай цялата врата и излезе вън.

След почивката ЦДНВ засили темпото на своята игра и започна да атакува продължително и опасно. Строител се принуди да засили отбраната си. Това не му пречеше да се отскубва от обръча и да застрашава на свой ред противниковата врата. Едно нападение бе проведено отлично, но завършващият удар премина над гредата. При последвалата атака на военните един удар срещна гредата, топката се върна в игрището и Миланов (№7) я изпрати с глава в мрежата. 1:0 за ЦДНВ. Този гол се оказа решителен за мача, тъй като до края на срещата резултатът не можа да бъде променен.