Автогол

4. Атанас Дреновички (Пирин ГД)

• 87мин

7. Спас Делев (ЦСКА) асистенция - Ивайло Чочев

ЦСКА​ постигна класическа победа с 3:0 над Пирин Гоце Делчев в мач от XXІX-я кръг на “А” група.  Мишел Платини откри от дузпа, Дреновички си отбеляза автогол, а крайният резултат бе оформен от Спас Делев.

Домакините натиснаха съперника още с началния съдийски сигнал. в 6-ата минута Абдиков с мъка изби в корнер тежък изстрел на Платини, а малко преди това Игнасио Лорес стреля от границата на наказателното поле, но твърде леко и вратарят спаси. В 10-ата минута анисе напредна добре по десния фланг на атаката и опита да комбинира с Лорес, но подаването му бе пресечено от Абдиков. В 14-ата минута Панайотов се отскубна от червената защита и стреля силно, но право в тялото на Томас Черни. Добрата игра на ЦСКА продължи и в 26-ата минута гредата спаси гостите. Лорес се пребори за една топка с бранител на Пирин и подаде веднага към Сержиньо, португалецът моментално отправи изстрел от около 30 метра, който разтресе напречната греда на вратата. Две минути по-късно Венци Василев стреля с глава, но топката премина покрай левия страничен стълб. Костадин Стоянов също опита късмета си, но ударът му от далеч премина над вратата. В 40-ата минута след центриране на Делев от ъглов удар, бранителят на гостите Дреновички игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Мишел Платини бе безкомпромисен и откри резултата.

През втората част армейците продължиха с по-добрата игра и непрекъснато застрашаваха вратата на Абдиков. В 65-ата минута Спас Делев центрира опасно от корнер и за малко да отбележи, но в последния момент вратаря изби в нов ъглов удар. В 75-ата минута след продължителна атака на ЦСКА Костадин Стоянов се оказа на стрелкова позиция, но силният му удар не намери очертанията на вратата. В 79-ата минута Дреновички си отбеляза автогол, след като опита да пресече подаване на Лукас Саша към Анисе. Крайното 3:0 оформи Спас Делев в 87-ата  минута, който отбеляза отблизо с пета.