• 83мин

23. Даниел Панку (ЦСКА)

• 90+1мин

77. Марин Петров (Спортист)

ЦСКА​ победи убедително с 4:1 своя съперник Спортист (Своге). Мачът бе от XVІІІ-ия кръг на А ФГ. Момчетата на Йоан Андоне доминираха през целият мач и заслужено победиха своя опонент.

Мачът започна с натиск на домакините, като още в 4-а минута Светльо Петров пробва шут от движение, но топката мина встрани от вратата. В рамките на три минути Мишел Платини стреля два пъти много опасно с глава, но и при двата опита кълбото мина покрай десният страничен стълб на Стоянов. В 25-а минута Румен Трифонов направи много добър пробив по лявото крило, преодоля трима бранители на Спортист и подаде към непокритият Гранден. Младият французин овладя топката, завъртя се и майсторски я насочи в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Малко по-късно Гранден проби отляво подаде хубаво към връхлитащият в наказателното поле Панку, който от въздуха засече топката, но тя мина над напречната греда. Петре също отправи опасен изстрел от около 25 метра, но за нещастие топката мина близко до десният страничен стълб на вратата. Във вторият гол за армейците отново бе замесен Елиот Гранден, той се измъкна зад защитата на гостите отляво и подаде към свободния Тошко Янчев, който на опразнената врата не сбърка и направи 2:0. Класическа преднина за червените даде Петре, след като засече с глава центриране на Данчо Минев отдясно.

След като всичко в мача бе решено още през първата част, темпото спадна. Червените пак бяха по-активният тим и контролираха играта. В 59-а минута след изпълнение на ъглов удар Платини стреля с глава, но Димов изби от гол линията. Пак Платини пробва да отбележи, но стреля слабо в ръцете на Стоянов. В 81-а минута главният рефер отсъди дузпа за ЦСКА. Защитник на гостите фаулира Данчо Минев. Зад топката застана Даниел Панку, който увеличи преднината на армейците. В самият край на мача съдията даде дузпа и за гостуващия тим. Марин Петров бе точен и намали резултата.