• 22
    Димитър Илиев

• 30мин

2. Юрген Матей (ЦСКА) асистенция - Брадли Мазику

Минути преди двубоя Лам се контузи по време на загрявката, Метс е титуляр, а Гълъбов влиза в групата за двубоя.

В 8-та минута удар на Юга в ръцете на Наумов.

В 10-та минута центриране на Вилдсхут, Йомов е изпреварен от Стоянов. В същата минута Йомов центрира към Ахмедов, Наумов избива, Вилдсхут отблизо бие над вратата.

В 11-та минута Ахмедов чудесно извежда Вилдсхут, нидерландецът с лош пас, Г. Ангелов избива.

В 16-та минута Матей с шпагат изпреварва Д. Ангелов.

В 19-та минута центриране от Иванов от пряк свободен, Пиргов с глава бие, Бусато избива над вратата.

В 22-та минута артистично падане на Лозев, съдията дава нарушение!?

В 24-та минута Юга с пас в наказателното поле, Ахмедов с удар с глава високо над вратата.

В 25-та минута силен изстрел на Йомов попада във външната страна на мрежата.

В 27-та минута шут на Юга, рикошет и Наумов избива в корнер.

В 28-та минута удар на Йомов отдалеч в аут.

В 30-та минута фамозен гол на капитана Матей - след като получи пас от Мазику, стреля от огромна дистанция, за да прати топката в десния горен ъгъл и да открие резултата - 1:0.

В 34-та минута блокиран слаб шут на Мартинов.

В 35-та минута Юга на Вилдсхут в пеналтерията, той на Кери, опит за удар или подаване, топката стига до Юга, той губи топката.

В 37-та минута грешка на Наумов, топката е взета от Йомов, който обаче се засуетява и Г. Ангелов избива топката. В същата минута Кръстев подава на Йомов, бомбен изстрел едва не счупва лявата греда на вратата.

В 39-та минута удар на Иванов от пряк свободен минава на сантиметри в аут.

В 41-та минута Вилдсхут подава отляво, Йомов е изпреварен от Г. Ангелов.

В 42-та минута Матей със слаб удар с глава след центриране от корнер, след това топката се удря в защитник и излиза в корнер, съдията дава аут.

В 44-та минута Лозев с балонен удар над вратата, преди това има и засада на Иванов.

В 45-та минута жълт картон за Юга за удар с ръка срещу Бастунов.

В 47-та минута Иванов стреля от границата на пеналтерията, Бусато избива в ъглов удар.

В 48-та минута Бастунов бие с глава в ръцете на Бусато.

В 49-та минута Бастунов се хвърля на земята, съдията отсъжда нарушение на Жеферсон?!

В 51-та минута Стоянов рита в гърдите Кръстев, реферът дори не свири фаул?!

В 52-та минута Иванов извежда Стоянов, който стреля, Бусато спасява.

В 53-та минута жълт картон за Турицов за фаул срещу Иванов.

В 56-та минута успореден пас на Турицов, Кръстев не стига до топката.

В 57-та минута жълт картон за Г. Ангелов за фаул срещу Бусато.

В 58-та минута жълт картон за Пиргов за реплики.

В 59-та минута отново отсъден несъществуващ фаул на Жеферсон?!

В 60-та минута Кери подава на Вилдсхут, диагонален удар над вратата.

В 62-та минута шут на Иванов от пряк свободен в стената.

В 65-та минута Метс с удар с глава - неточен. В същата минута Йомов е съборен пред наказателното поле, съдията дава авантаж, Метс бие над вратата.

В 69-та минута Йомов подава отдясно, Кръстев не стига до топката. В същата минута жълт картон за Мартинов за фаул срещу Мазику.

В 71-та минута Русев центрира, Мухар избива с глава, Бусато лови.

В 76-та минута Юга извежда Кръстев, той стреля силно, но Наумов избива.

В 77-та минута Йомов пробива отдясно и подава, Наумов с крак избива, топката стига до Баи, който от три метра прави по-трудното и стреля в гредата и оттам в аут.

В 78-та минута Д. Ангелов с удар с глава в ръцете на Бусато.

В 80-та минута изстрел на Иванов от пряк свободен, Бусато боксира.

В 82-та минута Русев пробва да подаде към Д. Ангелов, Юга чисти в ъглов удар.

В 83-та минута Кръстев е изведен в наказателното поле, но е спрян от защитата. В същата минута Баи остава сам срещу вратаря след пас на Вион, но стреля в аут.

В 85-та минута Бастунов с балонен удар с глава в аут.

В 86-та минута Иванов центрира, рикошет в Метс и корнер.

В 89-та минута нов измислен от съдията фаул на Мухар?!

В 90-та минута Вион отнема топка, съдията пак отсъжда нарушение, каквото няма?!

В 90+2-та минута изстрел на Турицов отдалеч над вратата.

В 90+3-та минута Йомов пробива и стреля близо до гредата в аут.

ЦСКА записа нова победа в шампионата

ЦСКА победи футболен клуб Централен спортен клуб на армията 1948 с 1:0 в среща от 14-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе дело на капитана Юрген Матай, който се разписа в 30-ата минута на двубоя, който се игра пред празни трибуни.

На загрявката преди двубоя защитникът Томас Лам получи контузия и бе заменен от Карол Метс в стартовата единайсеторка, а в резервите попадна Пламен Гълъбов.

"Армейците“ започнаха по-добре срещата и в 8-ата минута Греъм Кери стреля от границата на наказателното поле, но Даниел Наумов спаси.

Само 120 секунди по-късно „червените“ създадоха поредна опасност пред вратата на съперника. След разбъркване в наказателното поле стражът на гостите боксира, но слабо и топката попадна на крака на Вилдсхут. Нидерландецът стреля от въздуха, но над напречната греда.

В 25-ата минута Георги Йомов бе изведен отлично по десния фланг. Крилото стреля много опасно от дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата.

Секунди по-късно „армейците“ организираха добра атака, като Брадли Мазику намери Амос Юга, който опита да центрира, но топката рикошира в тялото на Симеон Петров и се насочи застрашително към горния десен ъгъл на вратата на гостите. Даниел Наумов обаче внимаваше и изби в корнер. След неговото изпълнение топката стигна до Георги Йомов, който стреля силно от далечно разстояние, но покрай вратата.

В 30-ата минута логичното се случи и ЦСКА поведе в резултата. След изпълнение на тъч Брадли Мазику подаде на Юрген Матай. Бранителят пое топката и с мощен удар от над 30 метра не остави никакъв шанс на стража на гостите.

Веднага след попадение се наложи треньорът на „червените“ Стойчо Младенов да направи принудителна смяна, след като Ахмед Ахмедов получи контузия в коляното. На негово място в игра се  влезе Калоян Кръстев.

В 36-ата минута ЦСКА бе близо до второ попадение, когато Кръстев пресира вратаря на гостите и той подаде към Йомов, който се озова на изгодна позиция в наказателното поле, но в последния момент ударът му бе избит в корнер. След неговото изпълнение се получи разбъркване в пеналта, което завърши с мощен шут на Йомов в десния страничен стълб.

До края на първата част нямаше повече интересни ситуации и двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс в полза на „армейците“.

През второто полувреме ЦСКА продължи да владее събитията на терена и да търси още попадения. В 60-ата  Греъм Кери намери добре Яник Вилдсхут на границата на наказателното поле. Нидерландецът стреля по диагонала, но над напречната греда.

В 77-ата минута Георги Йомов проби по дясното крило и центрира към появилият се след паузата Йоан Баи. Французинът обаче не успя да намери добре кълбото и изтрелът му мина встрани.

Малко след това Тибо Вион изведе Баи сам срещу Наумов, но и този път ударът му мина покрай десния страничен стълб и излезе в аут.

В добавеното време Георги Йомов на два пъти имаше шанс да удвои преднината на своя тим, но късметът му обърна гръб и в крайна сметка „червените“ се поздравиха с напълно заслужена победа с 1:0 над футболен клуб Централен спортен клуб на армията.

Следва пауза в шампионата заради националните отбори, а след нея ЦСКА приема Арда (Кърджали) на стадион „Българска армия“ в двубой от 15-ия кръг на Първа лига. Срещата е насрочена за 20 ноември (събота) от 17:45 часа.