7. Димитър Халачев (Спартак Ст)

• 73мин

10. Иван Георгиев (ЦДНА)

9. Панайот Панайотов (ЦДНА)

Бившият дългогодишен състезател от футболния отбор на Локомотив (Сф) Стилиян Ангелов е от няколко години футболен съдия. Той ръководи досега срещи в по-долните групи. През сегашното първенство нему бяха поверени и състезания в „Б“ РФГ. В тях той показа надеждна опитност, верен поглед върху играта и авторитетно ръководство. Така той заслужено си извоюва правото да се нареди между колегите си, които ръководят срещи в групата на майсторите. Ст. Ангелов дебютира напълно успешно. Той показа как се гради растежът на съдията и как трябва да се печели неговия авторитет.

Мачът не бе на високо равиище, дори бе един от слабите, особено през първото полувреме Спартак (Ст) се бе ориентирал към своеобразна, излишна отбранителна игра. Пред вратата му имаше линия от 5-6 защитници, а Ненчев (5) играеше в някаква охранителна зона, дори зад тази линия. Така се създадоха постоянни разбърквания пред вратата. И ако не бе и увлечението на нападателите на ЦДНА да комбинират в изпълненото с хора наказателно поле, Спартак би получил още по-тежък урок, Това състезание на отбора трябва да се обясни и с обстоятелството, че напоследък той е бил без треньор (За несправяне с работата Тр. Станков е бил освободен), а заместник (Ст. Калъчев) - е бил определен > едва един ден преди мача.

Незадоволителна бе и играта на ЦДНА, който игра без Миланов, Колев, Стефанов.

Резултатът бе открит с автогол: Ненчев прехвърли излезлия напред вратар на отбора си и прати топката в опразнената врата. По-късно изненадващ удар на Янев увеличи разликата на 2:0, а в последната минута на полувремето, пак поради недоразумение в крайната отбрана (сега поради вина Кирчев - 3), Михайлов покачи на 3:0. След почивката играта получи по-жив развой. В 53 минута, след прехвърляне отляво, врязалият се напред Пандов (6) с глава намали на 3:1, а две минути по-късно след ъглов удар Халачев (7) пак с глава постигна втори гол за отбора си. В 73 мин. Георгиев (ЦДНА-10) постигна четвърти гол, а в 80 мин.
отбеляза гол и Панайотов (ЦДНА -9); за този гол, както и за втория на Спартак, вратарите не се намесиха достатъчно успешно.