• 64мин

66. Пламен Крачунов (ЦСКА) асистенция - Борис Галчев

• 68мин

27. Момчил Цветанов (Литекс) асистенция - Светослав Тодоров

ЦСКА​ размаза гостуващия отбор на Литекс с 4:1, като в герой за нашите се превърна Жуниор Мораеш. Техничният бразилец реализира хеттрик, като бе точен в 25-ата, 38-ата и 47-ата минута. Пламен Крачунов направи 4:0 в 64-ата минута. За гостите гол вкара Цветанов в 68-ата минута.

Още в 1-ата минута на мача Борис Галчев получи възможност да стреля от пряк свободен удар на около 30 метра от врата на Литекс, халфът шутира мощно, но топката мина над напречната греда. След добра атака в 6-ата минута Мораеш получи подаване по десния фланг на атаката и без да се колебае, бразилецът потърси Паун, но Пиргов внимаваше и хвана топката. В 10-ата минута след страхотна контра атака за нашите Мораеш комбинира с Галчев, който нанесе удар, но топката премина покрай страничната греда. Йеленкович от състава на гостите опита да изненада Мболи с удар от сериозна дистанция, но опитът му бе доста неточен. Минута след това централният бранител на Литекс Бодуров получи жълт картон след нарушение отдясно. В 20-ата минута Георгиан Паун с перфектен пас намери Присо, камерунецът овладя топката на гърди и нанесе удар към вратата, но бе блокиран от бранител в зелено. В 25-ата минута Галчев центрира отдясно, Пиргов не се намеси добре и топката попадна в краката на Жуниор Мораеш. Десетката финтира защитник и с удар от близо откри резултата. В 28-ата минута наставникът на гостите Христо Стоичков направи първа промяна в своя състав, като Илия Миланов напусна за сметка на Итуа. В 38-ата минута Жуниор Мораеш получи пас в наказателното поле, елиминира съперник и елегантно пусна топката покрай плонжа на Пиргов – 2:0 за ЦСКА! Секунди след като инкасираха второ попадение гостите направиха още една промяна, Тодоров се появи в игра вместо Никасио. В заключителните секунди на първата част Мболи отрази с вещина мног силен удар на Итуа от пряк свободен удар на дъгата.

Второто полувреме започна страхотно за армейците, като те реализираха в 47-ата минута. Рожденикът Янчев пусна технично с пета към Мораеш, който бе зад гърба му. За бразилецът бе като детска игра да финтира съперник и да оформи своя хеттрик в мача. В 56-ата минута в редиците на ЦСКА бе направена промяна, като Паун отстъпи мястото си на Коста Янев. В 57-ата минута Нджонго Присо получи пас по дясното крило и веднага опита да намери Мораеш с центриране, но Пиргов следеше ситуацията и пресече паса. В 60-ата минута Божиков влезе остро в краката на Бандаловски и бе санкциониран с жълт картон от главния рефер. В 62-ата минута голмайсторът Жуниор Мораеш напусна игра под бурните аплодисменти на привържениците, а на негово място се появи Станислав Костов. В 64-ата минута след центриране от ъглов удар Пламен КРачунов с глава покачи резултата на 4:0 в полза на ЦСКА. В 67-ата минута Тодор Янчев опита с хитър пас да намери Костов, но Пиргов бе по-бърз и хвана топката. В 68-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Цветанов, който се разписа на празна врата. Минута по-късно Боби Галчев изпълни добре пряк свободен удар, но и Пиргов показа класа като спаси удара. В 81-ата минута Итуа направи груб фаул в гръб срещу Костов и получи жълт картон. В 85-ата минута Румен Трифонов замени Николай Дюлгеров, като това бе последната смяна за ЦСКА.